BASINDA BİZ

Tarihe göre Haber getir

MUĞLA' DA ZEYTİNZEYTİNYAĞI ÜRETİMİ, 40 BİN BÖLGE ÇİFTÇİSİNİN GEÇİM KAYNAĞI

¦ MUĞLA'da zeytin-zeytinyağı üretimi, 40 bin bölge çiftçisinin geçim kaynağı olmaya devam ediyor. Bölgede 'yeşil altın' olarak adlandınlan zeytin ile zeytinyağı üretiminin büyük bolümü ise Milas, Bodrum, Yatağan ve Menteşe ilçelerinde gerçekleştiriliyor. Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkam Mustafa Ercan, kentte zeytin ağacı sayısının 18 milyona ulaştığını belirterek, "Bölgede zeytin üretimi yılda ortalama 180 bin ton civarında. Hasadın ardından yaklaşık 45 bin ton civannda zeytinyağı elde ediliyor" dedi. ¦ Durmuş GENÇ / VoJkan YILDIZ. (AA)

  • YAYIN : Hürriyet Ege
  • TARİH :17.11.19
Hürriyet Ege
17.11.19

MUTSO, KATI ATIK BEDELLERİNİN YÜKSEKLİĞİNDEN ŞİKAYETÇİ OLDU

MUTSO, KATI ATIK BEDELLERİNİN YÜKSEKLİĞİNDEN ŞİKAYETÇİ OLDU ÖNDER Haber- Gülçin ERŞEN MUTSO, su faturalarına yansıyan katı atıktoplama-taşıma bedellerinin yüksekliği konusunda bir çalışma yürüterek, Menteşe Belediyesi ile toplantı gerçekleştirildi. Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO), su faturalarına yansıyan katı atıktoplama-taşıma bedellerinin yüksekliği konusunda bir çalışma yürüterek, Menteşe Belediyesi ile toplantı talep etti. Menteşe Belediyesi Başkan Yardımcısı Levent Ünver ve Menteşe Belediyesi Temizlik İşleri Müdür Vekili Erdem Şenel'in katılımıyla 14 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilen toplantıda, MUTSO adına Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, Meclis Başkan Yardımcıları Miraç Cin ve Deniz Dakikoğlu, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ömer Öcal, Yönetim Kurulu Üyeleri Selma Ünal ve Hasan Şahin, Meclis Üyesi Ergun Şahinalp, Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Ayhan Çay ile MUTSO Genel Sekreter Mehmet Çüçen yer aldı. Toplantıda, MUSKİ tarafından gönderilen su faturalarında Menteşe Belediyesinin belirlediği katı atıktoplama-taşıma bedelinin MUTSO üyesi işyerleri için oldukça fazla olduğu ifade edildi. Başkan Ercan şunları kaydetti: "Bu fiyatlar, zaten mevcut ekonomik sıkıntılar nedeniyle, zor durumda olan üyelerimiz için oldukça afaki. Üyelerimizin bu rakamları ödeyebilmeleri için bedellerin makul seviyelere çekilmesi gerekmektedir. Özellikle 2019 yılında ödenmesi gereken katı atıktoplama-taşıma bedellerinin revize edilerek yeniden belirlenerek tahsil edilmesi, üyelerimiz açısından önem arz etmektedir." Menteşe Belediye Başkan Yardımcısı Levent Ünver, konuya ilişkin çalışmaların yapıldığını, gerekli iyileştirmelerin 2020 yılı itibariyle uygulamaya dahil edileceğini ifade etti.

  • YAYIN : Milas Önder
  • TARİH :18.11.19
Milas Önder
18.11.19

MUTSO' DAN YÜKSEK KATI ATIK BEDELLERİNİN REVİZE EDİLMESİ TALEBİ

Mutso'dan Yüksek Katı Atık Bedellerinin Revize Edilmesi Talebi H JtUTSO, su faturalarına a l#f yansıyan katı atık m W m toplama-taşıma bedellerinin yüksekliği konusunda bir çalışma yürüterek, Menteşe Belediyesi ile toplantı gerçekleştirildi. Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO), su faturalarına yansıyan katı atık toplama-taşıma bedellerinin yüksekliği konusunda bir çalışma yürüterek, Menteşe Belediyesi ile toplantı talep etti. Menteşe Belediyesi Başkan Yardımcısı Levent Ünver ve Menteşe Belediyesi Temizlik İşleri Müdür Vekili Erdem Şenel'in katılımıyla 14 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilen toplantıda, MUTSO adına Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, Meclis Başkan Yardımcıları Miraç Cin ve Deniz Dakikoğlu, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ömer Öcal, Yönetim Kurulu Üyeleri Selma Ünal ve Hasan Şahin, Meclis Üyesi Ergun Şahinalp, Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Ayhan Çay ile MUTSO Genel Sekreter Mehmet Çüçen yer aldı. Toplantıda, MUSKİ tarafından gönderilen su faturalarında Menteşe Belediyesinin belirlediği katı atık toplama-taşıma bedelinin MUTSO üyesi işyerleri için oldukça fazla olduğu ifade edildi. Başkan Ercan şunları kaydetti: "Bu fiyatlar, zaten mevcut ekonomik sıkıntılar nedeniyle, zor durumda olan üyelerimiz için oldukça afaki. Üyelerimizin bu rakamları ödeyebilmeleri için bedellerin makul seviyelere çekilmesi gerekmektedir. Özellikle 2019 yılında ödenmesi gereken katı atık toplama-taşıma bedellerinin revize edilerek yeniden belirlenerek tahsil edilmesi, üyelerimiz açısından önem arz etmektedir." Menteşe Belediye Başkan Yardımcısı Levent Ünver, konuya ilişkin çalışmaların yapıldığını, gerekli iyileştirmelerin 2020 yılı itibariyle uygulamaya dahil edileceğini ifade etti. Haber Merkezi KlııtnniHaın lfiîlınnlf Ifaıtı Atılı Dnılnllnninin Dnııiın [Hilmnoi Taılnhi

  • YAYIN : Fethiye Gazetesi
  • TARİH :18.11.19
Fethiye Gazetesi
18.11.19