BASINDA BİZ

Tarihe göre Haber getir

TÜRKİYE' NİN İLK SÜT SIĞIRCILIĞI

TÜRKİYE'NİN İLK SÜT SIĞIRCILIĞI ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KURULUYOR FTSO ev sahipliğinde gerçekleştirilen 34'üncü Muğla Odaları ve Borsası Müşterek Toplantısında, Seydikemer'de kurulacaklarıma Dayalı İhtisas Süt Sığırcılığı Organize Sanayi Bölgesi görüşüldü. >4'te

  • YAYIN : Dalaman Gazetesi
  • TARİH :27.06.22
Dalaman Gazetesi
27.06.22

AYHAN CAY VE YÖNETİMİ GÜVEN TAZELEDİ

Ayhan Cay ve yönetimi güven tazeledi S.S. Muğla Ata Küçük Sanayi Sitesinin seçimli olağan genel kurulunda mevcut Başkan Ayhan Çay ve yönetimi güven tazeledi. Haber Merkezi S.S. Muğla Ata Küçük Sanayi Sitesinin seçimli olağan genel kurulunda mevcut Başkan Ayhan Çay ve yönetimi güven tazeledi. 880 ortaklı S.S. Muğla Ata Küçük Sanayi Sitesinin 2021 yılı olağan genel kumlu MUTSO salonunda gerçekleşti. S.S. Mıığla Ata Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kumlu Başkanı Ayhan Çay'ın selamlama konuşmasının ardından, divan heyeti Dıusıın Ceylan'ın başkanlığında oluş- tu. Genel kurulda S.S.Muğla Ata Küçük Sanayi Sitesinin Teknik Koordinatörü Hakan Kaçar, Akkaya Mahallesine yapılacak Sanayi sitesi ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Genel Kumla katılan üyeler yeni dönemde ödeyecekleri aidat ve TOKİ İnşaat Katılım bedelini yeniden belirledi. Tek liste ile seçime gidildi Yaklaşık dört saat süren genel kımılda mevcut Başkan Ayhan Çay'ın önerdiği yönetim kurulu listesi oy birliğiyle seçildi. 4 yıl süreyle Ayhan Çay, Selim Avcı ve Süleyman Küçem yönetim kurulu, Öner Uslu ve Mithat Aydın'da Denetleme Kurulu üyesi olarak görev yapacağı öğrenildi. S.S. Muğla Ata Kiiçiik Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Çay," Muğla'nın en önemli pıoj esini hayata geçirmek için ekip olarak çok çalışıyonız. Projemize destek olan tüm seçilmiş ve atanmış bürokratlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

  • YAYIN : Muğla Hamle Gazetesi
  • TARİH :28.06.22
Muğla Hamle Gazetesi
28.06.22

MUĞLA' NIN MADEN İHRACATI YÜZDE 44 ARTTI

Muğla'nın maden ihracatı yüzde 44 arttı Muğlalı maden ihracatçıları 2022 yılının ilk beş ayında Türkiye'nin ihracatına yüzde 44'lük artışla 53 milyon dolar katkı sağladı. İlin maden ihracatı 2021 yılının aynı döneminde 37 milyon dolar olmuştu. Ege Maden İhracatçıları Birliği (EMÎB) Yönetim Kurulu, 2022-26 döneminin İzmir dışında ilk toplantısını Muğla'da yaptı. EMİB Başkanı İbrahim Alimoğlu. Muğla'nın ihracatında madencilik sektörünün en güçlü ikinci sektör konumunda olduğunu vurgulayan EMİB'ten 2021 yılında ihracat yapan bin 200 üyelerinin 125'inin Muğlalı olduğunu kaydetü. İbrahim Alimoğlu, 22 Nisan 2022*dc yapılan genel kurulda üyelerinin teveccühüyle Ege Maden İhracatçıları Birliği'ndc göreve geldiklerini hatırlatarak. "Muğlalı meslektaşlarımız Kaymin Mermerden Halilullah Kaya, Dumanlar Mermerden Zeynep Duman ve Kar Madencilikten Emre Karaöz Muğlalı maden ihracatçılarımızı temsilen ekibimizde yer aldı. Muğlalı firmalarımız Ege Maden İhracatçıları Birliğimiz üzerinden 2021 yılında 133 milyon dolar ihracata imza attı. Bu ihracatın Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu, 2022-26 döneminin İzmir dışında ilk toplantısını Muğla'da yaptı. 87 milyon dolan doğal taş oldu" dedi. 12 milyar dolar ihracat hedefliyoruz Madencilik sektörü olarak 2021 yılında Türkiye ihracatına 6 milyar dolar katkı sağladıklan bilgisini veren Alimoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Madencilik sektörümüzün üıracatının 2,2 milyar dolarını doğal taş sektörümüz gerçekleştirdi. Görev süremizin sonunda hedefimiz Maden ihracatımızı 12 milyar dolara çıkarmak için sizlerle birlikte projeler geliştireceğiz. Bu süreçte üyelerimizin önerileri bizim için her zaman öncelikli ve yol gösterici olacak." Ege Maden İhracatçıları Birliği'nin Muğla'daki "Üye Buluşması"na Muğla Menteşe Kaymakamı Mehmet Eriş. Muğla Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Muzaffer Akgül, MAPEG. Doğaltaş Daire Başkanı Mustafa Yıldız, TÜMMER Başkanı Hanifi Şimşek, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Ercan, Muğla Mermerciler Derneği Başkanı Mustafa Ercan, Muğlalı maden ihracatçı firmaları yetkilileri katıldı.

  • YAYIN : Gözlem
  • TARİH :25.06.22
Gözlem
25.06.22