Özgeçmiş

Özgeçmiş

BASKAN

Bülent Karakuş 25 Mart 1963 yılında Muğla’da dünyaya geldi. Muğla Dumlupınar İlköğretim Okulunda başladığı eğitimini, Merkez Ortaokulu ve Turgut Reis Lisesiyle tamamladıktan sonra 1985 yılında Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümünden mezun oldu.

1986 yılında askerliğini yedek subay olarak tamamlayan Bülent Karakuş 21 Aralık 2000 yılında Karakuşlar Taşımacılık Ltd. Şti’ne ortak oldu. Ardından Genç İş Adamları Derneği Başkanlığı ve Belediye Meclis Üyeliği yaptı.

Orta derecede İngilizce bilen Bülent Karakuş’un hobileri arasında dalma, zıpkınla balık avcılığı, kara avcılığı, futbol ve seyahat etmek yer alıyor.

Evli ve bir kız, bir erkek çocuk sahibi olan Bülent Karakuş halen Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürüyor. Oda Başkanlığı görevlerinin yanı sıra Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Güney Ege Kalkınma Ajansı,Türk-Arap Odası Yönetim Kurulu Üyeliği, TEKNOPARK A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Kızılay Muğla Şube Başkanlığı görevleri devam ediyor.