Sigorta Acenteleri İçin Muafiyet İzin Belgesi Hk.

Sayın Üyemiz,

30 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında uygulanacak Tam Kapanma sürecinde Sigorta Acentelerinin bu süreçte muaf olması talebi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından T.C. İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU’ya iletilmiştir. Bu kapsamda alınan uygunluk doğrultusunda İçişleri Bakanlığı tarafından Valiliklere bilgi verildiği, Sigorta Acentesinin Valiliğe müracaat etmesi halinde gerekli iznin verileceği bildirilmiştir.

Muğla Ticaret ve Sanayi Odamızın girişimleriyle; Sigorta Acentesi faaliyeti yapan üyelerimizin tam kapanma sürecinde tek tek izin almaları zor olacağı, kalan kısıtlı süre içerisinde iş yükü ve yoğunluk yaratacağı için acentelerin tamamına yönelik işyerlerinden hizmet verebilmeleri hususunda Muğla Valisi Sayın Orhan Tavlı’nın uygunlukları doğrultusunda Odamızın bağlı bulunduğu Menteşe Kaymakamlığından Sigorta Acentesi üyelerimizin muafiyetine yönelik genel izin alınmıştır.

Görev belgesinin e-devlet üzerinden alınması durumunda Kolluk Kuvvetlerine başka bir belge ibraz edilmesine gerek bulunmamaktadır.

e-devlet üzerinden alınacak belgede sistemsel sorun yaşanması durumunda manuel olarak görev belgesi doldurulabilir.

Manuel görev belgesinin geçerlilik süresi en fazla 3 gündür.

Manuel görev belgesi doldurulması durumunda gerekli belgeler:

Görev belgesi

Kaymakamlık İzin Belgesi

-Vergi Levhası

-Oda Faaliyet Belgesi

-Çalışanlar İçin SGK Hizmet Dökümü

 

Görev belgesi örneği ve Kaymakamlık izin belgesi linktedir.

1744