TOBB Webinarlarında Bu Hafta, KOBİ’ler İçin Eğitimler ve Duyurular /19.04.2021 Haftası

TOBB Webinarlarında Bu Hafta:

Kolay İhracat Platformu Bilgilendirme Semineri (Webinar-İnternet Üzerinden)
20 Nisan 2021 Salı – Saat: 14:00
Ticaret Bakanlığı ve TOBB işbirliğinde internet üzerinden gerçekleştirilecek olan seminerde; “Kolay İhracat Platformu” ile ihracat yapacak firmaları; ürün, hedef pazar ve potansiyel pazar önerileri ile uygun pazarlara ulaşmaları doğrultusunda bilgilendirmek amaçlanmaktadır. Seminer sonunda KOBİ’lerin konu hakkındaki soruları cevaplandırılacaktır.
Detaylar ve program için http://webinar.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz

Tarımsal Gıda Forumu (Webinar – İnternet Üzerinden)
21-22 Nisan 2021
Avrupa Birliği’nin sağladığı mali destekle Birliğimiz ve “Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği” (EUROCHAMBRES) işbirliğinde yürütülmekte olan “Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu (TEBD)” projesi kapsamında, çevrim içi olarak “Tarımsal Gıda Forumu” etkinliği gerçekleştirilecektir. Tarımsal Gıda Forumu, endüstri liderlerini, politika yapıcıları, çiftçileri, tarımsal gıda tedarik zinciri aktörlerini ve diğer kamu kurumlarını, 4 farklı oturum, paneller ve interaktif yuvarlak masalar aracılığıyla, “tarımsal gıda” alanındaki temel konuları tartışmak için bir araya getirecektir.
Detaylar ve program için http://webinar.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz

KOBİ’lere Yönelik Eğitimler:

Makine Öğrenmesine Giriş Eğitimi (Online – Uzaktan Eğitim)

Eğitim Tarihi: 19 – 23 Nisan 2021 (5 Gün) |  Saat 17:00 – 19:00 | Eğitim Süresi: 10 Saat

TOBB, TOBB ETÜ ve Global AI Hub işbirliğinde Yapay Zeka Eğitim ve Farkındalık Projesi kapsamında gerçekleştirilen Stanford, Caltech, MIT ve Harvard gibi dünyanın önde gelen üniversitelerinin kaynakları kullanılarak oluşturulan Makine Öğrenmesine Giriş Eğitimi’nde uygulamalı bir şekilde Denetimli ve Denetimsiz Makine Öğrenimi algoritmalarının temelleri anlatılacak, Python programlama dilini kullanarak Makine Öğrenmesi projeleri oluşturmak için gerekli beceriler kazandırılacaktır.

Detaylı bilgi ve kayıt için http://webinar.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Banka ve Finans Hukukunda Uzman Arabuluculuk Eğitimi (Uzaktan Eğitim – Online)

Eğitim Tarihi: 22 Nisan – 9 Mayıs 2021 | Eğitim Süresi: 82 Saat

TOBB ETÜ Hukuk Fakültesi ve TOBB UYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi tarafından T.C. Adalet Bakanlığı siciline kayıtlı arabuluculara yönelik Banka ve Finans Hukukunda Uzman Arabuluculuk eğitimi verilecektir. Katılımcılara eğitimin her aşamasında soru-cevap imkânı verilecektir.

Detaylı bilgi ve kayıt için http://webinar.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Robotik Süreç Otomasyonuna (RPA) Giriş Eğitimi (Online – Uzaktan Eğitim)

Eğitim Tarihi: 26 – 30 Nisan 2021 (5 Gün) |  Saat 19:00 – 21:00 | Eğitim Süresi: 10 Saat

TOBB, TOBB ETÜ ve Global AI Hub işbirliğinde Yapay Zeka Eğitim ve Farkındalık Projesi kapsamında gerçekleştirilen Robotik Süreç Otomasyonuna (RPA) Giriş Eğitimi’nde gerçek dünya problemlerinden başlayarak RPA’nın temelleri ve bunun RPA olmayan bir ortamda nasıl çözüldüğü, çözümü otomatikleştirmek için UiPath yazılımını kullanarak bir yazılım robotu oluşturma konuları anlatılacaktır.

Detaylı bilgi ve kayıt için http://webinar.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hiper Otomasyon ve Robotik Süreç Otomasyonuna Giriş Eğitimi (Online – Uzaktan Eğitim)

Eğitim Tarihi: 26 – 30 Nisan 2021 (5 Gün) |  Saat 17:00 – 19:00 | Eğitim Süresi: 10 Saat

TOBB, TOBB ETÜ ve Global AI Hub işbirliğinde Yapay Zeka Eğitim ve Farkındalık Projesi kapsamında gerçekleştirilen Hiper Otomasyon ve Robotik Süreç Otomasyonuna Giriş Eğitimi’nde gerçek dünya problemlerinden başlayarak RPA’nın temelleri ve bunun RPA olmayan bir ortamda nasıl çözüldüğü, çözümü otomatikleştirmek için UiPath yazılımını kullanarak bir yazılım robotu oluşturma konuları anlatılacaktır

Detaylı bilgi ve kayıt için http://webinar.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

5510 sayılı Kanun 4/A Kapsamında Sigortalı Çalıştıran İşverenlerin Yükümlülükleri, İdari Para Cezaları ve İndirim Unsurları Eğitimi  (Uzaktan Eğitim – Online)
Eğitim Tarihi: 1 – 2 Mayıs 2021 | Eğitim Süresi: 8 Saat
TOBB UYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi tarafından gerçekleştirilen eğitimde 5510 sayılı kanun kapsamında hizmet akdi ile sigortalı çalıştıran işverenlerin yasal yükümlülüklerini, herhangi bir müeyyideye muhatap olmadan ne zaman, nasıl ve ne şekilde yerine getirilebilecekleri, olası bir kusur hallerinde ne çeşit bir idari para cezasına, gecikme cezasına ve gecikme zammına muhatap olunabileceği ve bu cezaların indirim unsurlarından nasıl yararlanılacağı hususlarında bilgi aktarımından oluşmaktadır. Eğitimde katılımcılara soru-cevap imkânı verilecektir.                                                                                                                                                                 Detaylı bilgi ve kayıt için http://webinar.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

KOBİ’ler İçin Duyurular:

 

Veri Kullanımı ve Veri Paylaşımı Stratejisi için girdi oluşturacak “Türkiye’de İmalat Sektörü için Veri Uzayları Projesi” Anketi başladı.

Elektronik, tekstil, makina, kimya, ilaç ve motorlu ulaşım araçları imalatı gerçekleştiren işletmelerde veri paylaşımı kapsamında neler yapılabileceği, nelerin eksik olduğu, ne tür engellerle karşılaşıldığı, sektörel platformların oluşup oluşmadığı, oluşabilmesi için neler yapılabileceği ve genel olarak sektörün veri konusuna yaklaşımının ne olduğunu öğrenerek mevcut durumu anlamak ve çözüm önerileri oluşturmak amacıyla TÜBİTAK TÜSSİDE tarafından Türkiye’de İmalat Sektörü için Veri Uzayları Projesi Anketi hazırlanmıştır. Bu kapsamda Elektronik, tekstil, makina, kimya, ilaç ve motorlu ulaşım araçları imalatı gerçekleştiren işletmelerin https://anket.tubitak.gov.tr/index.php/155881?lang=tr adresinde yer alan ankete katılımları beklenmektedir.

Staj Seferberliği Programı başladı.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı’ndan gönderilen Staj Seferberliği Programı hakkındaki duyuru dökümanı ektedir. Siz değerli işverenlerimizi, ülkemizin geleceği gençlerimizin kariyer gelişimlerini desteklemek amacıyla yürütülen Staj Seferbirliği Programı’na dahil olarak, stajyer istihdam etmeye davet ediyoruz. Bu bağlamda oluşturulan “stajyer havuzuna” erişim sağlamanız için taleplerinizi ekteki dökümanda belirtien e-posta adresine iletebilirsiniz.

 

TOBB Türkiye 100 başvuruları devam ediyor | Başvuru için: https://tr100basvuru.tobb.org.tr

İşletmeleri doğru iş ortaklarına, yeni müşterilere yönlendirmek ve yatırımcılara erişimlerini kolaylaştırmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketinin belirlendiği 2011 yılından bu yana gerçekleştirilen TOBB Türkiye 100 Programını son başvuru tarihi yoğun talep nedeniyle 30 Nisan 2021’e uzatıldı.  Siz de https://tr100basvuru.tobb.org.tr adresinden hemen başvurunuzu yapabilir ve programa katılım sağlayabilirsiniz. Detaylı bilgiye http://turkiye100.tobb.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

“Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder” Kampanyası devam ediyor. #BuSeslerHiçBitmesin

Pandemi döneminde küçük işletmelerin faaliyetlerine devam etmelerini desteklemek ve tüketicileri ihtiyaçlarını küçük işletmelerden karşılamaya davet etmek üzere TOBB ve VISA işbirliğinde “Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder” kampanyası devam ediyor. Siz de kampanyaya katılmak ve tüketicileri ihtiyaçlarını küçük işletmelerden karşılamaya davet etmek için ekte yer alan posteri işyerinizin camına asabilir ve sosyal medyada #BuSeslerHiçBitmesin etiketiyle paylaşım gerçekleştirebilirsiniz.

 

TOBB Haftalık Ekonomi Bülteni (12-16 Nisan 2021 )

12-16 Nisan 2021 tarihleri arasında Türkiye ve dünya ekonomisinde yaşanan güncel gelişmelerin yer aldığı TOBB Haftalık Ekonomi Bülteni;

https://www.tobb.org.tr/ekonomibulteni linkinden de ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Soru, görüş ve önerileriniz içinkobi@tobb.org.tr

49