Media News

News brought by date

MUTSO MECLİSİNDEN DATÇA' YA DAVET

Mutso Meclisinden Datça'ya Davet MUTSO Meclisi aylık olağan toplantısı, Meclis Başkanı H. Koray Özcan'ın divan başkanlığında, Meclis Üyeleri ve Meslek Komite Başkanlarının katılımıyla gerçekleştirildi. M ALI RIZA AKKIR/ANADOLU AJANSI UTSO Meclisi aylık olağan toplantısı, Meclis Başkanı H. Koray Özcan'ın divan başkanlığında, Meclis Üyeleri ve Meslek Komite Başkanlarının katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmanı yapan Meclis Başkanı H. Koray Özcan, gündem maddelerinin görüşülmesine geçmeden önce bir takım açıklamalarda bu- lundu. Özcan, 'Önceki dönem Yönetim Kurulu Başkanımız Bülent Karakuş, Kızılay Muğla Şubesi Başkanlığı yapmaktaydı. Bülent Karakuş, geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Kızılay Genel Kurulunda yapılan seçimle, görevi Yönetim Kurulu Üyemiz Yusuf Kayacık'a devretti. Kızılay Muğla Şubesi Başkanlığına seçilen Yusuf Kayacık'ı ve Kızılay Muğla Şubesi Yönetim Kuruluna seçilen Meslek Komite Başkanımız Taner Kapçı'yı meclisimiz adına kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Yine geçtiğimiz hafta, kıymetli üyelerimizden AKTUR A.Ş., Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneğinin Türkiye'de turizmin geliştirilmesi ile ilgili en köklü kuruluşlardan birisi sayılarak çok önemli ve prestijli bir ödül almıştır. AK-TUR A.Ş.'yi ve Genel Müdürü aynı zamanda Odamız Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Sevim'i kutluyoruz" dedi. Meclis Başkanı H. Koray Özcan, Muğla'da turizmi 12 aya yayma çalışmaları kapsamında MUTSO tarafından desteklenen, 23 Şubat Cumartesi günü 13'üncüsü gerçekleştirilecek olan Datça Açık Deniz Kış Yüzme Maratonun duyurusunu yaparak, tüm Meclis Üyelerini Datça'ya davet etti. Ardından konuşan MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, katılımcılara yönelik bir sunum gerçekleştirerek, yönetim kurulunun aylık faaliyetlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından toplantı, meclis üyeleri ve meslek komite başkanlarının öneri ve soru-cevapları ile sona erdi.

 • YAYIN : Bodrum Yarımada
 • TARİH :22.02.19
Bodrum Yarımada
22.02.19

SOKAK HAYVANLARI İÇİN KULAÇ ATACAKLAR

Sokak Hayvanları İçin Kulaç Atacaklar Datça ilçesinde bu yıl 'sokak hayvanları' ana temasıyla 13'üncüsü düzenlenecek Açık Deniz Kış Yüzme Maratonu için hazırlıklar tamamlandı. D landı. ŞERİFE KÖSE/YARIMADA GAZETESİ atça ilçesinde bu yıl 'sokak hayvanları' ana temasıyla 13'üncüsü düzenlenecek Açık Deniz Kış Yüzme Maratonu için hazırlıklar tamam- Datça Belediyesi'nin organizasyonunda Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası ile gönüllülerin katkılarıyla, Açık Deniz Kış Yüzme Maratonu'nun bu yıl 13'üncüsü düzenlenecek. İlçe merkezindeki Kumluk Plajı'nda, 'sokak hayvanları' teması ve 'Şiddeti değil, sokak hayvanlarını besle' sloganıyla gerçekleştirilecek maratona, 400'e yakın sporcunun katılması bekleniyor. Kumluk Plajı'nda, 23 Şubat Cumartesi günü saat 11.00'de başlayacak maraton, 'Kumluk Plajı-Fener Adası' arasındaki 3 bin metrelik uzun parkur ile Kumluk Plajı-İskele arasındaki 1500 metrelik kısa parkurda yapılacak. Maratona 2 gün kala Datçalı bir grup yüzücü, Taşlık Plajı'nda denize girip, kulaç atarak yarışa hazırlandı. Datça Açık Deniz Kış Yüzme Maratonu Tertip Komitesi yetkilisi Necati Sağır, maraton günü ilçede hava ve deniz suyu sıcaklığının 17-18 derece olarak tahmin edildiğini ve tüm sporcuları yarışa beklediklerini söyledi. Tertip Komitesi üyeleri daha sonra Datça Hayvanse- venler Derneği'ne ait hayvan barınağını ziyaret etti. Komite Başkanı Levent Özberk, hayvanlara karşı yapılan suçlara dikkat çekmeyi amaçladıklarını belirtirken, bu suçlara karşı ceza uygulamalarının bir an önce yürürlüğe gireceğine inandıklarını söyledi. Maraton günü sokak hayvanları yararına bağış toplanacağını da ifade eden Özberk, Datça'da özelikle kedi popülasyonunda büyük bir artış gözleniyor. KısırI a ş t ı r m a çalışmalarına katkı sağlamak amac ı y I a , maraton günü alana konacak kumbarada bağış toplanacak. Toplanan bağışlar, kedi ve köpeklerin kısırI a şt ı r 11 m as ı ve onların mama ihtiyaçlarını karşılamak üzere için derneğe teslim edilecek dedi. Datça Hayvansevenler Derneği üyesi ve barınak gönüllüsü Nurcan Kaya ise yüzme maratonu ana temasının bu yıl sokak hayvanları olarak belirlenmesinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

 • YAYIN : Bodrum Yarımada
 • TARİH :22.02.19
Bodrum Yarımada
22.02.19

KULAÇ ATACAKLAR MUGLA"NIN DATÇA İLÇESİNDE BU YIL "SOKAK HAYVANLARI"

'Sokak^hayvanları için kulaç atacaklar MUGLA'nın Datça ilçesinde bu yıl 'sokak hayvanları' ana temasıyla 13'üncüsü düzenlenecek Açık Deniz Kış Yüzme Maratonu için hazırlıklar tamamlandı. 13'TE -CTtitii

 • YAYIN : İzmir 9 Eylül
 • TARİH :22.02.19
İzmir 9 Eylül
22.02.19

MUTSO MECLİSİNDEN DATÇA' YA DAVET

MUTSO Meclisinden Datça'ya davet MUTSO Meclisi aylık olağan toplantısı, Meclis Başkanı H. Koray Özcan'ın divan başkanlığında, Meclis Üyeleri ve Meslek Komite Başkanlarının katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmanı yapan Meclis Başkanı H. Koray Özcan, gündem maddelerinin görüşülmesine geçmeden önce bir talum açıklamalarda bulundu. Özcan, "Önceki dönem Yönetim Kurulu Başkanımız Bülent Karakuş, Kızılay Muğla Şubesi Başkanlığı yapmaktaydı. Bülent Karakuş, geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Kızılay Genel Kurulunda yapılan seçimle, görevi Yönetim Kurulu Üyemiz Yusuf Kayacık'a devretti. Kızılay Muğla Şubesi Başkanlığına seçilen Yusuf Kayacık'ı ve Kızılay Muğla Şubesi Yönetim Kuruluna seçilen Meslek Komite Başkanımız Taner Kapçı'yı meclisimiz adına kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Yine geçtiğimiz hafta, kıymetli üyelerimizden AK-TURA.Ş., Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneğinin Türkiye'de turizmin geliştirilmesi ile ilgili en köklü kuruluşlardan birisi sayılarak çok önemli ve prestijli bir ödül almıştır. AK-TUR A.Ş.'yi ve Genel Müdürü aynı zamanda Odamız Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Sevim'i kutluyoruz" dedi. Meclis Başkanı H. Koray Özcan, Muğla'da turizmi 12 aya yayma çalışmaları kapsamında MUTSO tarafından desteklenen, 23 Şubat Cumartesi günü 13'üncüsü gerçekleştirilecek olan Datça Açık Deniz Kış Yüzme Maratonun duyurusunu yaparak, tüm Meclis Üyelerini Datça'ya davet etti. Ardından konuşan MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, katılımcılara yönelik bir sunum gerçekleştirerek, yönetim kurulunun aylık faaliyetlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından toplantı, meclis üyeleri ve meslek komite başkanlarının öneri ve soru-cevapları ile sona erdi. (Güzide Kasım)

 • YAYIN : Muğla Gazetesi
 • TARİH :22.02.19
Muğla Gazetesi
22.02.19

DATÇA İLÇESİNDE BU YIL SOKAK HAYVANLAN' ANA TEMASIYLA 13' ÜNCÜSÜ DÜZENLENEC

Datça ilçesinde bu yıl 'sokak hayvanlan' ana temasıyla 13'üncüsü düzenlenecek Açık Deniz Kış Yüzme Maratonu için hazırlıklar tamamlandı. Datça Belediyesi'nin organizasyonunda Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası ile gönüllülerin kaikılanyla, Açık Deniz Kış Yüzme Maratonu'nun bu yıl 13'üncüsü düzenlenecek. İlçe merkezindeki Kumluk Plajı'nda, 'sokak hayvanları' teması ve " Şiddeti değil, sokak hayvanlannı besle" sloganıyla gerçekleştirilecek maratona, 400'e yakın sporcunun katılması bekleniyor. Kumluk Plajı'nda, 23 Şubat Cumartesi günü 11.00'de başlayacak.

 • YAYIN : Haber Ekspres
 • TARİH :22.02.19
Haber Ekspres
22.02.19

DALYAN KEFAL BALIĞI FESTİVALİ İLE COŞACAK

Dalyan Kefal Balığı Festivali ile coşacak ^ Ortaca'da 3 Mart'ta 3 Dalyan Kefal Balığı Festival» düzenlenecek. Bölgedeki kış turizmim hareketlendirmek amacıyla Ortaca Belediyesi, Dalyan Iztuzu Turizm ve Tanıtım Derneği, Dalyan Su ürünleri Kooperatifi ile Muğla Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 3 Dalyan Kefal Balığı Festivali gerçekleştirilecek 3 Mart'ta yapılacak festival etkinlikleri kapsamında Dalyan Kanalı ve Iztuzu sahilinde kefal balığı avı yarışması düzenlenecek Yarışmanın ardından vatandaşlara S ton ekmek arası kefal balığı dağıtılacak Festivalde Pamela ve Hakan Doğanay sahne alacak Dernz, kum ve güneş konseptınden çıkararak turizm sezonunu yaymak için yıl içerisinde çeşitli faaliyetler düzenlediklerim hatırlatan Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelık, etkinliklerin tanıtıma yaptığı katkının önemine dikkat çekti Karaçelık, "Bu tur etkinliklerin turizmimiz ve bölge tanıtımına çokbuyuk faydası olduğunu goruyoruz Bu anlamda bölge tanıtımına katkı sağlayan sivil toplum kuruluşu başkan ve yöneticilerine de teşekkür ediyorum Dalyan Kefalının bu tur etkinlikler ile hak ettiği yeri kazanacağını umut ediyorum. Vatandaşlarımızı festivalimize davet ediyorum "dedi •Arzu Çaçur

 • YAYIN : Güneyege Haber
 • TARİH :22.02.19
Güneyege Haber
22.02.19