Gizlilik & Güvenlik

Gizlilik Beyanı

Oda olarak, Internet’in kişisel ve mesleki etkinliklere yönelik ciddi bir araç olarak gerçek potansiyeline ulaşabilmesi için kişisel bilgilerin ciddi bir sorumluluk duygusuyla kullanılmasına ve korunmasına büyük önem vermekteyiz. Üye Bilgi ve Online Tahsilat adresini ziyaret ettiğinizde veya ödeme yaptığınızda girmiş olduğunuz kredi kartı bilgileriniz saklanmamaktadır. Sayfada alınan bilgiler sadece cari hesabınıza alacak kaydetmek amacıyla kullanmaktadır. Bu bilgiler hiçbir şekilde 3. kişi veya kurumlarla paylaşılmaz.

Güvenlik Bildirimi “Oda Üye Bilgi ve Online Tahsilat Sistemi”nde tüm bilgileriniz “Gizlilik Beyanı” başlığı altında açıklanan şekilde korunmaktadır. Bunun için web sunucularının gerekli donanım ve güvenlik alt yapısı sağlanmıştır.
Sistemde ödemeye ait bilgiler ile diğer tüm bilgilerin gizliliği ve bütünlüğü hizmette kullanılan uygulamanın 128 bitlik SSL (Secure Sockets Layer) şifreleme teknolojisiyle sağlanmaktadır. Böylece size ait olan bu bilgiler bilgisayarınızdan JointPOS Online Tahsilat sistemine gönderilirken SSL güvenlik sistemi yardımıyla koruma altına alınır. Ödeme işleminiz sirasinda doldurduğunuz formlar ve ödemeyle ilgili ilettiğiniz bilgiler 128 bit SSL kullanılarak şifrelenip, JointPOS Online Tahsilat Sistemi tarafindan otomatik olarak anlaşmalı bankalara iletilir ve provizyon alınır. Kredi kartı bilgileriniz sistemde asla saklanmamaktadır.
JointPOS Online Tahsilat Sisteminde işlemlerinin yürütüldüğü sunucu bilgisayarlar ve diğer çevre donanımlar, güvenlik duvarlarına (firewall) ve network güvenlik sistemlerine sahiptir. SSL (Secure Socket Layer), network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür ve günümüzdeki tüm tarayıcı programlar tarafından desteklenmektedir. Tarayıcı programlar SSL bağlantısı gereken durumlarda otomatik olarak işlemlerini yaparlar. SSL, gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak ödeme işleminin gizliliği ve bütünlüğü korunur. SSL sertifikamız ile gerçekten JointPOS Online Tahsilat Sistemi’nden işlem yaptığınız belgelenmektedir.