İçişleri Bakanlığı’nın “Şehir Giriş/ Çıkış Tedbirleri” Konulu Genelgesi Hk.

Sayın Üyemiz,

İçişleri Bakanlığı’nın 81 İl Valiliğine göndermiş olduğu “Şehir Giriş/ Çıkış Tedbirleri” konulu genelgede;  Aydın, Antalya, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla’da kara, hava ve deniz yoluyla giriş ve çıkış kısıtlaması kaldırıldı. Kısıtlamanın kaldırıldığı 7 il haricindeki 23 büyükşehir ve Zonguldak için giriş çıkış kısıtlaması 19 Mayıs 2020 Salı günü saat 24.00’e kadar uzatıldı. 

Büyükşehir statüsündeki Adana, Ankara, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mardin, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van illeri ile Zonguldak ili olmak üzere toplam 24 ilimiz sınırlarından kara, hava ve deniz yolu ile (toplu ulaşım aracı, özel araç vb.) yapılacak tüm giriş/çıkışların 15 günlük süreyle 4 Mayıs 2020 Pazartesi günü saat 24.00’dan 19 Mayıs 2020 Salı günü saat 24.00’a kadar geçici olarak durdurulacağı belirtilmektedir.

“Şehir Giriş/ Çıkış Tedbirleri”ne ilişkin detayların yer aldığı ilgili Genelge hakkındaki Bakanlık açıklaması ekte yer almaktadır.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Genelgenin detayları için tıklayınız.