Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali 30 Ağustos - 4 Eylül 2022

İlgi :19 01 2022 tarihli ve E-78180591-821.03-3269678 sayılı Bakanlığımız yazısı.

Bakanlığımız, ülkemizin sanayi ve teknoloji alanında atılımını hedefleyen Milli Teknoloji Hamlesini gerçekleştirme misyonuyla faaliyetlerini yürütmektedir. Milli Teknoloji Hamlesinin en önemli bileşenlerinden biri olan beşerî sermayenin geliştirilmesi konusu ise Bakanlığımızın faaliyetleri arasında önemli bir yere sahiptir.

Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, bu kapsamda, ülkemizde teknoloji üretmeye yönelik bireysel yetkinliklerin geliştirilmesi ve toplumsal bilincin artırılması hedefiyle Bakanlığımızın öncülüğünde hayata geçirilen önemli bir etkinliktir. Teknoloji alanında faaliyet gösteren önemli kurum ve kuruluşlarımızın da katkılarıyla düzenlenen Teknofest, ev sahipliği yaptığı teknoloji yarışmaları, teknoloji gösterimleri, hava gösterileri, girişimcilik zirvesi gibi etkinlikler ile Milli Teknoloji Hamlesinin en büyük platformlarından biri haline gelmiştir. Her yıl düzenlenen ve bu yıl Karadeniz’de beşincisi gerçekleştirilecek olan festival, başta öğrenciler ve gençler olmak üzere toplumun her kesiminden gördüğü yoğun ilgi ile dünyanın en büyük havacılık ve uzay festivali olmayı başarmıştır.

Bu yıl Samsun ilinde 30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun Çarşamba Havalimanında gerçekleştirecek olan Teknofest 2022 heyecanı, festival kapsamında düzenlenecek teknoloji yarışmaları için açılan başvurular ile başlamış bulunmaktadır. Teknofest Karadeniz için yarışmalara son başvuru tarihi 28 Şubat 2022’dir. Festivalin hedeflerine ulaşmasında, özellikle
yarışmaların mümkün olduğunca fazla gence duyurulması büyük önem arz etmektedir. Bu itibarla, Teknofest 2022’ye ve başvuruları başlayan teknoloji yarışmalarına dair hazırlanan Festival Tanıtım Metninin bit.ly/Teknofest2022 linkinde yer almaktadır.

İlgili üyelerimiz ve öğrencilerimize duyurulur.

Festivaller Teknofest 2022 Tanıtım Metni

449