KOBİGEL Mecliste Tanıtıldı


MUTSO Meclisi aylık olağan toplantısına katılan KOSBEB Muğla Müdürü Gökhan Akaydın, yeni destek programı KOBİGEL hakkında bilgi verdi.

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Meclisi 29 Mart Salı günü 35.’inci aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi. MUTSO Meclis Başkanı Şükrü Altınay, Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş ve tüm meclis üyeleri ile meslek komite başkanlarının hazır bulunduğu toplantının konuğu, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Muğla İl Müdürü Gökhan Akaydın oldu.

Meclis Başkanı Şükrü Altınay’ın Divan Başkanlığında başlayan toplantıda ilk söz KOSGEB Müdürü Gökhan Akaydın’a verildi. Akaydın, KOSGEB’in yeni destek programı olan KOBİGEL KOBİ Gelişim ve Destek Programı hakkında Meclis üyelerine bir sunum gerçekleştirdi ve soruları yanıtladı.

Müdür Akaydın’ın sunumunun ardından Meclis oturumunu açan ve gündem maddelerini meclis üyelerinin onayına sunan Meclis Başkanı Şükrü Altınay, gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından, Yönetim kurulu aylık faaliyetlerini aktarmak üzere, Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş’u kürsüye davet etti.

Bir önceki Meclis toplantısından bu yana gerçekleştirilen Oda çalışmaları hakkında bir sunum yapan Bülent Karakuş, yaklaşan etkinliklerle ilgili Meclis üyelerini bilgilendirdi. Başkan Karakuş konuşmasını terör saldırılarına vurgu yaparak sonlandırdı. Karakuş: “Ankara ve İstanbul’da meydana gelen patlamalarda onlarca sivil halkımız hayatını kaybederken, her gün aldığımız şehit haberlerinin bizleri karamsarlığa sürüklediği bir gerçektir. Bu üzücü olayların etkisiyle, sosyal medya üzerinden, insanların milli ve insani duygularına vurgu yapılarak galeyana getirilmekte. Yayılmakta olan bu nefret söylemlerini geride bırakmamız, birlik, beraberlik ve düzeni bozucu paylaşımlardan vazgeçmemiz gerekmektedir. İnanıyoruz ki bu kara günler sona erecek, Muğla’da olduğu gibi tüm Türkiye’de kardeşçe, birbirimizin değer, inanç ve yaşam tarzlarına saygı göstererek yaşamaya devam edeceğiz.” dedi.

1125