MUĞLA’NIN İLK ÖZEL FEN LİSESİ KURULDU


MUTSO Başkanı Karakuş, Muğla’da ilk özel Fen Lisesini açan Teknoloji ve Kültür Kolejini ziyaret etti.

Muğla Teknoloji ve Kültür Koleji, Muğla’da ilk özel Fen Lisesi’ni açtı. Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş ve Başkan Yardımcısı Mehmet Dişcigil okulu ziyaret ederek Genel Koordinatör Celalettin Demirel ve Lise Müdürü Kamil Bencik ile görüştü. 7 Haziran Çarşamba günü gerçekleştirilen ziyarette Başkan Karakuş, Muğla’nın ilk özel Fen Lisesini açmaları münasebetiyle tebriklerini iletti.

Okul olarak iki temel hedef belirlediklerini kaydeden Genel Koordinatör Celalettin Demirel şunları kaydetti: “Öncelikli prensibimiz disiplin. Disiplin olmazsa olmazımız. İkincisi ise bu okulda eğitim gören her öğrencinin iyi derecede İngilizce öğrenebilmesi. Müfredat eğitiminin yanısıra kurumumuzda öğrencilerin sosyal ve duyusal gelişimlerini de destekleyecek çalışma ve aktivitelere özen gösteriyoruz.  Geçtiğimiz günlerde 5’inci 6’ncı ve 7’nci sınıf öğrencileri ile bir İngilizce müzikal düzenledik. Öğrencilerin performansları ve kullandıkları aksanlı İngilizce oldukça takdir topladı. Bunun dışında spor aktivitelerine de özen gösteriyoruz. Bunlar kuruluşumuzdan bu yana temel prensiplerimizdi. Ancak şimdi yeni bir heyecanımız var. Muğla’nın ilk özel Fen Lisesi’ni hayata geçirdik. 96 kontenjanımız var. Fen Lisesi kadromuzu ayrı tuttuk. Konuya hakimiz. Tüm plan ve programlarımız hazır durumda. Önümüzdeki eğitim öğretim dönemi için şuanda yaklaşık 16-17 öğrencimizin kaydını yaptık. Bu öğrencilerimizi de hepsinin puanı 490 puan civarında. Buradaki tek soru işaretimiz Milli Eğitim Bakanlığımızın bir seçim kriteri belirlemesi. Çünkü bu yıl 17 bin TEOG birincisi var. Teknoloji ve Kültür Koleji Fen Lisesi olarak hazırlıklarımız tamam. Rekabet kaliteyi getirir noktasından yola çıkarsak Muğla’da eğitim alanında yapılacak her yeniliğe ve çalışmaya öncü olmak istiyoruz.”

Eğitimin en önemli konu olduğunun altını çizen Başkan Karakuş ise, İngilizce eğitimin son derece önemli olduğunu ancak bunun yanında, öğrencilerin kendilerini Türkçe olarak da iyi ifade edebilmeleri gerektiği ve özgüvenlerinin yüksek olarak yetiştirilmesi gerektiği konusuna dikkat çekti. Başkan Karakuş ayrıca, Muğla’nın ilk özel Fen Lisesini hayata geçirmeleri nedeniyle tebrik etti ve hayırlı olmasını diledi.

2921

Haber görselleri