MUTSO MECLİSİ SEÇİM ÖNCESİ SON TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ


MUTSO Meclisi 15 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilecek organ seçimleri öncesi, 2018-2022 döneminin son toplantısını gerçekleştirdi.

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Meclisi, 2018-2022 yıllarını kapsayan 25’inci dönem son toplantısı olan 57’nci toplantısını, Meclis Başkanı H. Koray Özcan’ın divan başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis Üyeleri, Meslek Komite Başkanları ve Disiplin Kurulunun katılım sağladığı toplantının açılışında konuşan Meclis Başkanı H. Koray Özcan şunları kaydetti: “Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından birisi. Gerek ilimiz ekonomisi gerek ülkemiz ekonomisine yaptığımız katkılarla çok büyük bir Oda. Görev yaptığımız 4 yıllık süre içerisinde iş hayatında bir insanın başına gelebilecek ne varsa, ülkemizin, ilimizin başına geldi.  Bir önceki dönemden gelen turizmdeki krizin ardından bir pandemi süreci yaşadık. Bununla beraber yangın felaketi yaşadık. Kapanmalarımız oldu. İş inşalarımızın çok zor günler, ekonomik sıkıntılar yaşadı.  Gerek merkezi hükümetin gerek birliğimizin gerek yerel yönetimlerin destekleriyle bu krizlerin üstesinden gelebilmek için çalıştık. Tabi ki bu ortak duygu ortak dayanışma, ortak işbirliği ile mümkün oldu. Ben hepinize, komite başkanlarımıza, komitelerimize, çalışma arkadaşlarımıza, yönetim kurulumuza, bu süreçte gösterdikleri özverili çalışma için ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Çünkü sadece gönüllülük esasına dayalı ve kendi işlerinin dışında ülkesinin , ilinin ve iş dünyasının sorunlarına zaman ayırmayı, onunla ilgili emek harcamayı, çaba göstermeyi seçmiş insanlarız biz. Atanmadık seçildik. Biz bir göreve talip olduk.  Sorumluluk almak istedik. Dışarıdan konuşmak yerine Odanın bir çözüm ortağı olmayı tercih ettik.  Herkese bu özverileri için bir kez daha teşekkür ediyor, yeni dönemin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.”

Açılış konuşmasının ardından gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.  Son olarak kürsüye davet edilen Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, aylık faaliyetlere ilişkin bir sunum gerçekleştirdi. Toplantı görüş, öneri ve dileklerin paylaşımının ardından sona erdi.

458

Haber görselleri