Eurostars Programı Türkiye-İskandinavya Çağrısı hk.

Değerli Üyemiz,

TOBB’dan gelen yazıda; Türkiye ve İskandinav ülkeleri (Danimarka, İsveç ve Norveç) arasındaki işbirliğinin arttırılması ve bu ülkelerdeki firmaların ortak Ar-Ge çalışmalarının desteklenmesi için Euroastars Programı Proje Programı Teklif Çağrısı açıldığı ve  Eurostars kapsamında, herhangi bir teknoloji alanı ve sektör ayrımı olmaksızın Ar-Ge odaklı faaliyetler yürüten KOBİ’lerin ve büyük ölçekli işletmelerin uluslararası Ar-Ge projelerinin desteklendiği belirtilmektedir.

Bu Kapsamda, en az bir Türk ve İskandinav ülkesinden birer kuruluşun katılımıyla, pazara yönelik yenilikçi ürün ve süreçlerin geliştirilmesi amacını taşıyan uluslararası  Ar-Ge projeleri desteklenecektir. Proje konsorsiyumlarında Ar-Ge yoğun bir KOBİ’nin koordinatör olarak yer alması beklenmekte olup, ilgili İskandinav firmaları ile iletişime geçmek ve ortak bulmak için Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından oluşturulan Linkedin web sayfasına (https://www.linkedin.com/groups/8789769/) kayıt olunması gerekmektedir.

Çağrı için son başvuru tarihi 03 Eylül 2020 olup, başvurular Eurostars web sitesinden (https://www.eurostars-eureka.eu) alınacaktır.

Detaylı bilgi için, TÜBİTAK – Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı ve Eurostars Ulusal Proje Koordinatörü Elif Doğan Arslan ile (eurostars@tubitak.gov.trwww.ufuk2020.org.tr, 0.312. 298 14 16) iletişime geçilmesi gerekmektedir.

162