MEYBEM

Değerli Üyemiz,

İşletme bünyenizde belirtilen iş kollarında faaliyet gösteren çalışanlarınızın Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmama durumunda 5544 sayılı MYK Kanunu doğrultusunda cezai uygulamaya tabii olunacaktır. Bu sebeple Odamız; belirtilen iş kollarında çalışanları olan üyelerimiz için sınav başvuru taleplerini alarak MEYBEM (MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş.)’e ileterek belge alım sürecini organize etmektedir. Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavı yapabilen başvuru mercileri ve ulusal yeterlilik alanları için https://portal.myk.gov.tr/index.php?option=com_yeterlilik&view=arama linkini tıklayarak ilgili olduğunuz alanı tespit edip; hangi merciiye başvuru yapabileceğinizi inceleyebilirsiniz. Bu merciler içinde MEYBEM kapsamında olan yeterlilik alanlarının başvuruları Odamız kanalıyla yapılabilmektedir.

TOBB MEYBEM kapsamında yer alan yeterlilik alanları ekteki bilgi notunda yer almakta olup; iş yeriniz organizatörlüğünde ilgili alanlarla MEYBEM Mesleki Yeterlilik Sınavlarına başvuru için 10 kişilik gruplarla toplu başvuru da alınabilmektedir ya da bireysel başvurular da Odamız kanalıyla alınabilir. MEYBEM başvuru süresi hakkında detaylı bilgi için linki tıklayabilirsiniz

Başvuru formu ekte yer almaktadır. Başvuru süreci için tıklayınız.

Belgelendirme ücretleri için tıklayınız. 

Başvuru talepleri bireysel olarak ya da firma sahibi tarafından kurumsal olarak alınabilmektedir. Kurumsal başvuru için kurumdan en az 10 kişilik başvuru alınması gerekmektedir. Bireysel ya da kurumsal başvuru talepleriniz için ekte yer alan talep formu ile Odamıza başvuruda bulunabilirsiniz.

5544 sayılı MYK Kanunu doğrultusunda Mesleki Yeterlilik Kurulunun resmi web sayfasında yer alan bilgilendirme için tıklayınız.

Konu ile ilgili daha detaylı bilgi için ekli dosyada yer alan bilgi notunu inceleyebilir, www.meybem.com.tr adresini tıklayabilir ya da Odamız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

EMLAKÇILIK SÖZLEŞMELERİ

YENİ TAPU TAKİP SÖZLEŞMESİ 

ALIM SATIMA ARACILIK SÖZLEŞMESİ

CAYMA TAZMİNATI KAPARO SÖZLEŞMESİ ( KİRALAMA )

CAYMA TAZMİNATI KAPARO SÖZLEŞMESİ ( SATIN ALMA )

GAYRİMENKUL GÖSTERME BELGESİ

HİZMET ORTAKLIĞI SÖZLEŞMESİ

KİRALAMAYA ARACILIK YETKİLENDİRME SÖZLEŞMESİ

SATIŞA ARACILIK YETKİLENDİRME SÖZLEŞMESİ

TAŞINMAZ KİRALAMASINA ARACILIK SÖZLEŞMESİ

 

MEYBEM BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

MYB BİLGİLENDİRME SÜRECİ BİLGİ NOTLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

MUTSO İnsan Kaynakları ve Eğitim Birimi İletişim;

Metin ÖZTÜRK

Tel: 0 252 214 1122 Dahili: 103

E-mail: metinozturk@mutso.org.tr