Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Çok değerli üyelerimiz;

Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.
Mart 2020’de ülkemizde görünmeye başlayan COVİD-19 salgınıyla mücadelede bir yılı geride bıraktık. Bu sürede sağlığımız, sosyal hayatımız ve ekonomik gücümüz epey hasar aldı. Çok uzun süre kapalı kalan ve hala açılamayan üye işletmelerimiz hayatta kalma mücadelesi vermekte.

İş dünyamızda yaşanan sorunları, sizlerden gelen talep ve çözüm önerilerini üst kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’ne ve TOBB aracılığıyla ilgili bakanlıklara iletmeyi sürdürmekteyiz. Muğla Borsa ve Oda Başkanları olarak Mart ayı sonunda Ankara’ya gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde Ticaret ve Turizm Bakanlıklarıyla birebir görüşme, sorunları ve çözüm önerilerini doğrudan aktarma fırsatı bulduk.

Kıymetli üyelerimiz, süreç ne yazık ki uzun ve zorlu. Mutasyona uğrayan virüsün, insanlığın üzerinden ne zaman gideceği henüz tam olarak kestirilemiyor. Bu doğrultuda ne yazık ki ekonomik faaliyetlerimizi etkileyecek kısıtlamalarla karşılaşmaya devam edeceğiz. Sizlere önerim, faaliyet kolunuz müsaade ettiği ölçüde yönünüzü e-ticarete çevirmeniz. Ayrıca ticarette ‘küçülerek büyüme’ denilen olguyu değerlendirerek, giderleri minimize etmek, ileride şartlar elverdiğinde yeniden büyümek için fırsat oluşturacaktır. Ekolojik, yeşil, doğaya zarar vermeyen üretim ve faaliyetler de marka değeriniz açısından da ayrıcalık sağlayacaktır.

İletişimin gerektirdiği her türlü güncel ağlarımızla aktif olarak siz değerli üyelerimize hizmet vermeye gayret etmekteyiz. Oda olarak hayata geçirdiğimiz uygulama ve çalışmaların yanı sıra, yaşanan gelişmeleri siz üyelerimizin hızlı bilgi edinmelerini sağlamak amacıyla günlük olarak aktarmaktayız. Web sitemiz online destek uygulaması, 0533 931 73 50 numaralı ‘Whatsapp Destek Hattımız’ ve sosyal medya sayfalarımız ile her türlü soru, sorun ve görüş için bizlere ulaşabilirsiniz.

İnsanlığı tehdit eden salgın sürecini hep birlikte, dayanışma, sorumluluk ve saygı içerisinde atlatacağımıza olan inancımız tamdır. Bu düşüncelerle; tedbiri bir an olsun elden bırakmamız gerektiğini vurguluyor, normal hayatımıza bir an önce geri dönebilmek amacıyla maske-mesafe ve hijyen kurallarını uymanızı rica ediyorum.

Mübarek Ramazan ayınızı kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.

Mustafa ERCAN
Yönetim Kurulu Başkanı