Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Kıymetli üyelerimiz;

Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

COVİD-19 salgınıyla mücadelede iki yılı geride bıraktık. Aşılanmasının etkisi ile vakalarda belirtiler oldukça hafif görülmeye başlandı. Havaların ısınmaya başlaması ile inanıyoruz ki etkisini oldukça kaybedecek. Bu süre bize gösterdi ki, bizim ve sevdiklerimizin sağlığı söz konusu olduğunda geri kalan her şey önemini yitiriyor.

 

Bu süreçte gecesini gündüzüne katarak, haftalarca aylarca ailesinden çocuklarından uzak kalarak çalışan sağlık çalışanları başta olmak üzere; bakanlığın açıkladığı kurallara riayet ederek, özveri ile tüm gereklilikleri gerçekleştiren, sabreden tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

 

2019 yılındaki Thomas Cook krizinden önce ekonomik daralmalardan dolayı Üyelerimize Nefes Kredileri vermeye başlamıştık. 2020’deki pandemi ile çok büyük darbe alan ekonomimiz, geçtiğimiz yaz aylarındaki büyük orman yangınları ile daralmaya devam etti. Yılsonundaki dövizdeki dalgalanma ile TL’nin aşırı değer kaybı, ürün tedarikinde yaşanan sorunlar ile emtia fiyatlarının aşırı değerlenmesi olarak devam ederken Şubat 2022’de başlayan Ukrayna Rusya savaşı tüm beklenti ve dengeleri alt üst etmeyi sürdürüyor.

 

Dünyanın neresinde olursa olsun, devletlerin pek çok yaptırım gücü mümkün iken hala topla tüfekle sivil insanları hedef alan savaş gösterilerinin kabul edilebilir herhangi bir izahı bulunmamaktadır. Bu yanlışın dünyanın pek çok ülkesini ekonomik açıdan da etkilediği şüphesizdir. Ülkemiz de ne yazık ki bundan da payını aldı. Akaryakıtın varil fiyatlarındaki önlenemez yükselişi ve son günlerde herkesin gözünü diktiği Ayçiçek yağı fiyatları her haneyi etkileyen başlıca kalemler arasında. Ve bunlar adeta buzdağının görünün yüzü. Uzun vadedeki etkileri yaşayıp göreceğiz.

 

Bu savaşın bir an önce sona ermesini diliyorum.

 

Hükümetimizin ise yaşanan afet ve krizlere ilişkin daha somut çalışmalar ile eylem planları oluşturması gerektiğini ifade etmek istiyorum.

 

Değerli üyelerimiz,

İletişimin gerektirdiği her türlü güncel ağlarımızla aktif olarak siz değerli üyelerimize hizmet vermeye gayret etmekteyiz. Oda olarak hayata geçirdiğimiz uygulama ve çalışmaların yanı sıra, yaşanan gelişmeleri siz üyelerimizin hızlı bilgi edinmelerini sağlamak amacıyla günlük olarak aktarmaktayız. Web sitemiz online destek uygulaması, 0533 931 73 50 numaralı ‘Whatsapp Destek Hattımız’ ve sosyal medya sayfalarımız ile her türlü soru, sorun ve görüş için bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Siz değerli üyelerimizin ve tüm İslam aleminin mübarek Ramazan ayını kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.

 

Mustafa ERCAN
Yönetim Kurulu Başkanı