Almanya/Saarland Eyaletindeki İş ve Yatırım Fırsatları Toplantısı, 21 Ekim 2022

Saarland Eyaleti Yatırım Ajansı’nın iş birliğinde 21 Ekim 2022 tarihinde TR saati 10.00-11.30, Almanya saati 09.00-10.30 saatleri arasında, çevrimiçi düzenlenecek olan bilgilendirme toplantımıza içtenlikle davet ediyoruz.

Saarland eyaleti, Avrupa’nın sanayi bakımından gelişmiş eyaletlerinden biri olarak, yapay zeka, bilgi-iletişim (ICT), sağlık, otomotiv ve lojistik sektörlerinde önde gelen çalışmalarıyla dikkat çekmektedir.

  • Avrupa’nın otomobil fabrikalarının %80´i Saarland`ın 500 kilometrelik çapı içinde yer almakta olup, sadece 18 saat içinde bu eyaletten Avrupa’nın çok büyük bir kısmına teslimat sağlanabilmektedir.

  • Endüstri 4.0’ın doğum yeri olarak kabul edilen araştırma merkezi DFKI, Saarland’da yer almakta olup, araştırma enstitüleri ve yerel ICT şirketleriyle eyalet, bu alanda da öncü bir duruşu sergilemektedir.

  • Yine sağlık alanında da araştırma enstitüleri bulunan Saarland, e-ticaret’te birinci sınıf konuma sahiptir.

Program kapsamında, Saarland eyaletinin öne çıkan sektörleri, eyalette şirket kurma prosedürleri, vergiler ve yabancı yatırımcıya sağlanan hizmetler hakkında bilgiler paylaşılacaktır.

Toplantıda Almanca dilinde yapılacak konuşmaların Türkçe simultane tercümesi sağlanacaktır.

Söz konusu çevrimiçi toplantıya katılmak isteyen firma temsilcilerinin aşağıdaki bağlantıda yer alan kayıt formunu doldurmaları önemle rica olunur.

Zoomhttps://bit.ly/3EqJKD4

Not: gwSaar temsilcileri, toplantı sonrasında birebir görüşmeler için de hazır bulunacaklardır.

Görüsme talebinizi yukarıda ki kayıt formunda belirtebilirsiniz.

Bilgi icin:  Derya Araç, Temsilci gwSaar Türkiye, GSM: +90 531 958 83 88,
E-posta: d.arac@invest-in-saarland.com :

 

Ek: Davetiye, program ve konuşmacıların özgeçmişi

185