TOBB Webinarlarında Bu Hafta, KOBİ'ler İçin Eğitimler ve Duyurular /14.06.2021 Haftası

TOBB Webinarları Programı:

Konaklama Tesisleri için Sıfır Atık Uygulaması Bilgilendirme Semineri (Webinar – İnternet üzerinden)
Webinar Tarihi: 15 Haziran 2021 Salı | Saat 14:00
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği işbirliğinde gerçekleştirilecek seminerde konaklama tesisleri için sıfır atık uygulaması anlatılacak olup, seminer sonunda katılımcıların konu hakkındaki soruları cevaplandırılacaktır.
Detaylar ve program için http://webinar.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Yazılım Dünyasında Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Semineri (Webinar – İnternet üzerinden)

Webinar Tarihi: 16 Haziran 2021 Çarşamba | Saat 14:30

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Türkiye Patent ve Marka Vekilleri Meclisi ve Yazılım Meclisi tarafından gerçekleştirilecek seminerde; yazılımların fikri ve sınai mülkiyet haklarıyla olan ilişkileri, koruma türleri ve dikkat edilmesi gerekenler anlatılacak olup seminer sonunda katılımcıların konu hakkındaki soruları cevaplandırılacaktır.

Detaylar ve program için http://webinar.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

TOBB ile AB-Çin KOBİ Merkezi Mutabakat Zaptı Lansmanı ve Bilgilendirme Semineri (Webinar – İnternet Üzerinden)

Webinar Tarihi: 17 Haziran 2021 Perşembe | Saat 11:00

TOBB, Eurochambres ve AB Çin KOBİ Merkezi işbirliğinde KOBİ’leri Çin ile iş yapmaya hazırlamak ve halihazırda Çin ile iş yapan KOBİ’lere destek olmak amacıyla kurulan AB Çin KOBİ Merkezi ile Birliğimiz arasında imzalanan Mutabakat Zaptı’nın lansmanı gerçekleştirilecek, Merkez’in KOBİ’lere yönelik ürün ve hizmetleri anlatılacak ve seminer sonunda katılımcıların soruları cevaplanacaktır.

Detaylar ve program için http://webinar.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Akaryakıt istasyonlarında atık yağ, MOYDEN ve sıfır atık bilgilendirme semineri (Webinar – İnternet üzerinden)

Webinar Tarihi: 17 Haziran 2021 Perşembe | Saat 14:00

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği işbirliğinde gerçekleştirilecek seminerde akaryakıt istasyonlarında atık yağ, MOYDEN ve sıfır atık anlatılacak olup, seminer sonunda katılımcıların konu hakkındaki soruları cevaplandırılacaktır.

Detaylar ve program için http://webinar.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

KOBİ’lere Yönelik Eğitimler:

Yeni Borç Yapılandırması Kanunu Eğitimi (Uzaktan Eğitim – Online)
Eğitim Tarihi: 19 Haziran 2021 Cumartesi | Eğitim Süresi: 6 Saat

TOBB UYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi tarafından gerçekleştirilen eğitimde şirketlerde en çok faydayı sağlayacak Vergi, SGK primleri gibi kamu alacaklarının yeniden yapılandırılması, matrah ve vergi artırımı, kasa -ortaklar cari hesap düzeltmesi, stok düzeltme beyanı, işletme aktifindeki taşınmazların kayıtlı değerlerinin yükseltilmesi ve benzeri hususları içeren yeni torba kanunun uygulamasının katılımcılara doğru, net ve açık bir şekilde aktarılması anlatılacak, eğitimde katılımcılara soru-cevap imkânı verilecektir.
Detaylar ve program için http://webinar.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

KOBİ’ler İçin Duyurular:

 

Akıllı KOBİ Platformu’na teknoloji tedarikçilerinin kayıt başvuru süresi uzatıldı

Akıllı KOBİ Platformu’na teknoloji tedarikçilerinin kayıtları için başvuru tarihi uzatıldı. İşini dijitale taşımak ve dijital dönüşümü gerçekleştirmek isteyen KOBİ’lerin ihtiyaç duyduğu ürün ve hizmetlerin tek bir noktadan ulaşılabilir olmasını sağlamak amacıyla TOBB ve Visa tarafından hayata geçirilen Akıllı KOBİ Platformu’nda teknoloji tedarikçilerinin kayıtları için başvuru tarihi uzatıldı. Bu kapsamda teknoloji tedarikçileri http://www.akillikobi.org.tr adresinde “Teknoloji Tedarikçileri” kısmında “Forma Git” butonunu kullanarak kayıtlarını gerçekleştirebilirler. Son kayıt tarihi 18 Haziran 2021 Cuma.

Akıllı KOBİ Platformuna ilişkin detaylı bilgi ekte sunulmaktadır.

 

TOBB Haftalık Ekonomi Bülteni (7-11 Haziran 2021 )

7-11 Haziran 2021 tarihleri arasında Türkiye ve dünya ekonomisinde yaşanan güncel gelişmelerin yer aldığı TOBB Haftalık Ekonomi Bülteni ekte gönderilmektedir.

Bültene ayrıca https://www.tobb.org.tr/ekonomibulteni linkinden de ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

381