6.MESLEK KOMİTESİ SEKTÖRÜN SORUNLARINA ÇÖZÜM ARIYOR


İnşaat Taahhüt vb. sektörleri bünyesinde barındıran MUTSO 6’ncı Meslek Komitesi, imar planları, inşaat ruhsatlarının verilme süreçleri ve kentsel dönüşüm konusunda yaşanan süreçleri değerlendirdi. Yaşanan sorunlara ilişkin bir rapor hazırlamayı planlayan komite, alanlarında yetkili isimlerle görüşmelerini sürdürüyor.

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) bünyesinde çalışmalarını sürdüren 6’ncı Meslek Komitesi (İnşaat Taahhüt vb.) çalışmalarını, sektörün yaşadığı sorunlar noktasında yoğunlaştırdı. MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, Komite Başkanı Menaf Kıyanç ve komite üyelerinin katılımıyla 16 Mart tarihinde gerçekleştirilen toplantıda, imar planları ve inşaat ruhsatlarının verilme süreçleri ile ilgili sorunlar görüşüldü. Ayrıca kentsel dönüşüm konusunda yaşanan problemler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıda, bu yaşanan sorunlar kapsamında bir komisyon oluşturulmasına karar verildi.

Oluşturulan komisyon, ilk toplantısını 19 Mart Cuma günü gerçekleştirdi. Toplantıda, yaşanan sorunlar göz önünde bulundurulduğunda, alanında uzman isimlerle görüşülerek bir rapor oluşturulması ve bu raporun ilgili STK’larında görüşleri alınarak ilgili makamlara iletilmesi kararı alındı. Alınan karar doğrultusunda komisyon, 23 Mart Salı günü Mimar Sermin Madanoğlu, Şehir Plancısı Ali Özden Gürbüz ve Haritacı Melek Kacar ile görüşmeler gerçekleştirdi. Oluşturulacak rapor kapsamında çalışmalar sürdürülüyor.

562

Haber görselleri