APİMUĞLA ARICILIK KONGRESİNDE TANITILIYOR


Bu yıl 7’ncisi düzenlenen Uluslararası Muğla Arıcılık ve Çam Balı Kongresi Marmaris’te başladı. Apimuğla projesini tanıtmak ve bilinirliğini arttırmak isteyen MUTSO, stant açtı. Kongre 19 Kasım Cumartesi gününe kadar sürecek.

Muğla İli Arı Yetiştiricileri Birliği (MAYBİR) ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) işbirliğinde 7’ncisi düzenlenen Uluslararası Muğla Arıcılık ve Çam Balı Kongresi Marmaris’te Grand Yazısı Club Turban Otel’de gerçekleştiriliyor. 15 Kasım Salı günü gerçekleştirilen kongrenin açılış programına  Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider, Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın yanısıra protokol ve sektör temsilcileri katılım sağladı. Kongreyi destekleyen kurumlar arasında yer alan Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) adına kongrenin açılış programına katılan Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş, kongrede stant açan firma ve sektör temsilcilerini ziyaret etti.

Apimuğla Arıcılık Kongresinde

MUTSO’nun koordinatörlüğünü yürüttüğü, GEKA’dan destek almaya hak kazanan Apimuğla Apiterapik Arıcılık Ürünleri AR-GE İnovasyon ve İşleme Merkezi Projesi, kongre kapsamında açılan bir stant ile tanıtılıyor. 10 ortak ve 7 iştirakçinin yer aldığı proje kapsamında kurulacak tesisin, bölgede bal ve apiterapik ürün üreten işletmelerimize markalaşma  konusunda rol model olması ve katma değeri yüksek ürün için teşvik etmesi beklenmekte olup, sektör temsilcilerine tanıtımı gerçekleştirilmekte.

259

Haber görselleri