ARABULUCUK MERKEZİ HİZMETE HAZIR


Odamız ile TOBBUYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi işbirliğinde hayata geçirilen MUTSO Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi hizmete hazır.

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi (TOBBUYUM Danışmanlık A.Ş) işbirliğinde Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi kurdu. Yıllar süren ticari anlaşmazlıkların kısa sürede sonuçlanması amacıyla MUTSO hizmet binasında kurulan Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi hizmete hazır. Arabulucu avukatların tespitinin ardından merkez göreve başlayacak.

Konuya ilişkin açıklama yapan MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan şunları kaydetti: “Arabuluculuk, iş dünyamızın bu ihtiyaçlarını karşılamaya destek olabilecek bir yapı. Oda olarak bizler de üyelerimizin iş hayatlarında yaşadıkları hukuki sorunları, mahkemeye taşımadan çok daha kısa sürede çözüme ulaştırmalarına katkı sağlamak, ticari ilişkilerinde zaman ve itibar kayıplarına uğramalarının önüne geçmek amacıyla TOBBUYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi işbirliğinde MUTSO Tahkim ve Arabuluculuk Merkezimizin kuruluşunu gerçekleştirdik. Ahilik sisteminin devamı niteliğindeki arabuluculuk sistemi ile 4-5 yıl süren ticari davalar 3 ay gibi kısa bir sürede sonuçlanabilecek.”

502

Haber görselleri