DALYAN KEFAL BALIĞI FESTİVALİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ


Dalyan Kefal Balığı Festivali geniş ve coşkulu bir katılım ile gerçekleştirildi. Düzenlenen balık avı yarışmasında ilk üçe giren yarışmacılar ödül almaya hak kazanırken, festival Hakan Doğanay ve Pamela konserleriyle sürdü.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Dalyan Kefal Balığı Festivali 3 Mart Pazar günü Dalyan’da; Ortaca Belediyesi, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO), DALKO Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi, Dalyan Deniz Tekne Kooperatifi ve Dalyan İztuzu Turizm ve Tanıtım Derneği (DALYAN TANITIM) organizasyonuyla düzenlendi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği festivalde, Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, DALKO Başkanı Arif Yalılı, Dalyan İztuzu Turizm ve Tanıtım Derneği Başkanı Mehmet Çobanoğlu, MUTSO adına Meclis Başkanı H. Koray Özcan, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, Meclis Başkan Yardımcıları Deniz Dakikoğlu ve Miraç Cin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedat Tuncer ile Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri yer aldı.

Sabah saatlerinde balık avı yarışması ile başlayan etkinlikler ödül töreni ile sürdü. Ödül töreni öncesinde bir konuşma gerçekleştiren MUTSO Başkanı Ercan, “Dalyan doğasıyla, havasıyla, tarihi güzellikleriyle, kanalıyla, plajıyla, Caretta Carettalarıyla ülkemizin en eşsiz bölgeleri arasında yer almaktadır. Muğla Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizler, Odamız faaliyet alanı içerisinde bulunan tüm ilçelerimizde alternatif turizm çalışmalarını destekliyoruz. Çünkü temel hedefimiz; Muğla’nın turizmini yalnızca Deniz-Kum-Güneş ekseninden çıkartıp, Muğla’da turizmi 12 aya yaymak. Böylece ilimiz yıl boyunca misafirlerini ağırlamaya devam edecek. Bu kapsamda yapılan tüm organizasyonlarda, bir yol arkadaşı, bir paydaş olmayı sürdüreceğimizi ifade etmek isterim. Ayrıca Ortaca, Dalaman Köyceğiz bölgesinde faaliyet gösteren üyelerimizi yıllardır Odamızda temsil eden, onların beklentilerinin, taleplerinin, sorunlarının sesi olan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcım Sedat Tuncer’e, Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Şahin’e, Meclis Üyelerimiz Mevlüt Acar’a, Fatih Dağdelen’e, Habil Muslu’ya, Hüdai Örnek’e, Recai Keçeci’ye, Orhan Karaçelik’e, Mehmet Çobanoğlu’na Sezgin Yiğit’e Ve Denizhan Yılmazer’e sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, hepinize keyifli bir festival, keyifli bir gün diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Törende konuşan Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik ise, “Bölgemizde turizmi 12 aya yaymak, turizmi çeşitlendirmek ve esnafımızın daha fazla kazanmasını sağlamak ve en önemlisi de istihdamı arttırmak için Dalyan’da çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Dalyan Kefali Türkiye’nin en özel balıklarından birisidir. Pazar payını yitirmekte olan bu balığı festivalle tekrardan canlandırmaya başladık. Bu fikrin sahibi olan DALKO Başkanı Arif Yalılı ’ya teşekkür ediyorum.” dedi.

DALKO Başkanı Yalılı, konuşmaların ardından kefal avı yarışmasında ilk üçe giren vatandaşları tebrik ederek ödüllerini takdim etti. Ödül töreninin ardından festival şarkıcı Hakan Doğanay ve Pamela konserleriyle ve ücretsiz kefal dağıtımıyla sürdü.

807

Haber görselleri