DATÇA BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİNE HAZIRLANIYOR


Birbirinden güzel organizasyonlara ev sahipliği yapan Datça, bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Datça Badem Çiçeği Festivali ile konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor.

Datça, bu yıl ilk kez düzenlenecek olan ‘Datça Badem Çiçeği Festivali’ne ev sahipliği yapacak. Datça Belediyesi ile Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO)’nın desteği ve yerli halkın emeğiyle 16-18 Şubat tarihleri arasında üç gün süreyle gerçekleştirilecek olan Datça Badem Çiçeği Festivali, Datça’yı doya doya gezmek, doğayla bütünleşmek ve yöreye has lezzetleri tatmak  isteyenlere fırsat yaratacak.

Festival coşkusu tüm yarımadaya yayılarak farklı bölgelerde kurulacak panayır alanlarında, badem ürünleri satışından yöresel yemeklere, doğal üretim workshoplarından Datça’da üretilen el işi takı ve hediyelik ürünlere, yöreye has dans gösterilerinden müzik dinletilerine pek çok etkinlik düzenlenecek.

Ayrıca ziyaretçilerin tercihlerine göre katılabilecekleri badem çiçeği fotoğraf turu, doğa yürüyüşü, Knidos ve Eski Datça gezileri, şarap tadımı, fotoğraf yarışması gibi etkinlikler de festival programı arasında yer alıyor.

Festival ile ilgili detaylar için www.bademcicegifestivali.com sitesini ve sosyal medya hesaplarını ziyaret edebilirsiniz.

1534

Haber görselleri