DATÇA’DA BADEMLER ÇİÇEK AÇTI


Bu yıl ikincisi düzenlenen Datça Badem Çiçeği Festivali ile bahar Datça’da başladı. Üç gün süren festival kapsamında Datça 20 bini aşkın misafiri ağırladı; tam anlamıyla şenlik yaşandı.

 Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve 20 binden fazla misafire ev sahipliği yapan Datça, bu yıl ikincisi düzenlenen Badem Çiçeği Festivaliyle renklendi. 8-10 Şubat tarihleri arasında düzenlenen festival kapsamında Datça yine Türkiye’nin her yerinden 20 bini aşkın konuğu ağırladı.

8 Şubat Cuma günü, kortej yürüyüşü ve açılış seremonisi ile başlayan festival üç gün boyunca, kurulan panayır alanlarında, badem ürünleri satışından yöresel yemeklere, doğal üretim workshoplarından Datça’da üretilen el işi takı ve hediyelik ürünlere, yöreye has dans gösterilerinden müzik dinletileriyle sürdü.

Datça Badem Çiçeği Festivalinin paydaşları arasında yer alan Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte katılarak desteğini sürdürdü. MUTSO adına Meclis Başkanı H. Koray Özcan ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan başta olmak üzere Meclis Üyeleri, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meslek Komite Başkanları hazır bulundu.

Festivalin ilk günü gerçekleştirilen açılışta bir konuşma yapan MUTSO Meclis Başkanı H. Koray Özcan, şunları kaydetti: “Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi, Yönetim Kurulu ve tüm üyelerimiz adına hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Burada sizlerle birlikte bulunmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Odamız faaliyet alanı içerisinde bulunan ve Türkiye’nin en güzel ilçelerinden birisi olan Datça’mızda bu güzel organizasyonu gerçekleştiren tüm paydaşlarımıza, bu projenin hayata geçirilmesi konusunda Odamızla bilgi paylaşımında bulunan Yönetim Kurulu üyemiz Sayın Selma Ünal’a, Meclis Başkan Yardımcım Sayın Deniz Dakikoğlu’na, Komite Başkanlarımız Sayın Hakkı Kaya ve Sayın Taner Kapçı’ya huzurlarınızda bir kere daha teşekkür etmek istiyorum. Çünkü Muğla Ticaret ve Sanayi Odası olarak,  bu festivalin düzenlenmesinin bizim için en önemli noktalarından biri, buradaki esnafımıza, iş insanlarımıza, ilçe halkına sağladığımız katkıdır. Böylesi önemli etkinlikleri her zaman için desteklemeye hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Tüm bunların ötesinde, bizi burada yalnızca bir paydaş olarak değil, ev sahibi gibi hissettiren tüm Datça halkına teşekkürlerimi sunuyorum.”

MUTSO Heyeti, festival boyunca Datça’da bulunarak hem, Türkiye’nin pek çok ilinden gelerek festivalde stant açan işletme ve kişileri ziyaret etti hem de üye ziyaretleri gerçekleştirerek, sektörlerin sorunlarına ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

 

796

Haber görselleri