EGE BÖLGE TOPLANTISI VİDEO KONFERANS İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ


TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu öncülüğünde video konferans aracılığıyla gerçekleştirilen Ege Bölge toplantısına MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan katılım sağladı. Toplantıda salgının reel sektör üzerindeki etkileri, yeni destek önerileri ve normalleşme süreci hakkında görüşler paylaşıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu öncülüğünde ege bölge oda/borsa başkanlarının katılımıyla video konferans yöntemiyle Ege Bölge Toplantısı gerçekleştirildi. 14 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilen toplantıya Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) adına Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan katılım sağladı.

Toplantıda yaptığı konuşmada, içinden geçilen bu zor süreçte, Odalara ve Borsalara, daha büyük görev ve sorumluluk düştüğünü anımsatan Hisarcıklıoğlu, “Bizler, iş dünyası ile hükümet arasında köprü görevi üstlenerek, sahadaki sıkıntıları, en hızlı şekilde iletiyoruz. Bu çerçevede salgının başladığı Mart ayında, sizlerden aldığımız bilgilere dayalı olarak, hükümete 70 maddelik bir öneri seti sunduk. Bunların büyük bir kısmı hayata geçti, geçmeye de devam ediyor. Sonrasında da sizlerle istişare içinde, sorunları ve önerilerimizi iletmeye devam ettik. Çünkü bu dinamik bir süreç. Her gün yeni bir konu, yeni bir sıkıntı ortaya çıkıyor. Dolayısıyla hiç ara vermeden üyelerimizle temasta olup, sıkıntı ve önerileri toplamayı sürdürelim” dedi.

Oda/Borsaların, bu vizyonla çalıştığını, üyelerine hizmete devam ettiğini görmekten dolayı gurur duyduğunu ifaden eden Hisarcıklıoğlu, “Sizler, tüm başkanlarım, canla-başla gayret gösteriyor, üyelerimizin nabzını tutuyor, onlara tercüman oluyorsunuz. Öneriler hazırlayıp, bize aktarıyorsunuz. İşte bugün de sizlerin ileteceği her konuyu, bu akşam ilgili bakanlara ileteceğiz. Böylece üyelerimizin, camiamızın dertlerini bir nebze olsun çözmüş ve onları rahatlatmış olacağız” şeklinde konuştu.

Hisarcıklıoğlu, artık normalleşme sürecini konuşmaya başladıklarını ve TOBB olarak, ekonomi için hazırlanan destek paketlerine katkı sağladıkları gibi şimdi de normalleşme sürecinin planlanmasına katkı sağladıklarını belirtti.

Sağlık ile geçim arasındaki dengeyi ayarlamak gerektiğine dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “Normalleşme sürecini de iyi planlanmış bir şekilde yürüttüğümüz takdirde, bu süreci en az hasarla atlatacağımıza inanıyorum. İnşallah bu zor günleri de hep birlikte geride bırakacağız” dedi.

742

Haber görselleri