MUĞLA TEKNOPARK’TAN İLK İHRACAT AMERİKA’YA


Faaliyetlerini Muğla Teknopark’ta sürdüren Willow Yazılım firması, ilk ihracatını Amerika’ya gerçekleştirdi.

Muğla Teknoparkta faaliyet gösteren gömülü sistemler, elektronik kart tasarımı ve üretimi alanında teknolojik yenilikler üzerine çalışma yapan Willow Yazılım Sanayi Ticaret ve Limited Şirketi, Muğla Teknopark’ta geliştirmeye başladığı teknolojik ürünlerin ilk ihracatını Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’ne gerçekleştirmiştir.

Willow Yazılım Kurucu Ortak/ Yazılım Mühendisi Eren Baştürk, Yazılım Geliştirici Mikail Akta ve Gömülü Sistemler Geliştiricisi Emre Kasap, Yazılım Geliştirici Mehmet Can Onay’ın çalışmalarını yürüttüğü firma tarafından gerçekleştirilen ihracat; ileri teknoloji alanında olmakla beraber, ihraç edilen ürün savunma sanayi, uzay-havacılık ve tıp alanlarında kullanılmakta olan endüstriyel cihazların güvenli ve kablosuz haberleşmesini sağlayacak olan bir cihaz yazılımıdır.

Willow Yazılım tarafından gerçekleştirilen bu yüksek teknoloji yazılım ihracatı, aynı zamanda Muğla Teknopark’ın ilk ihracatı konumundadır.

Anlaşma Yapan Firmalar MUTSO’da

 Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Üyesi Willow Yazılım firması kurucusu Eren Baştürk ile ihracat anlaşması yapılan ABD firması BIPOM Electronics kurucusu Oğuz Murtezaoğlu, MUTSO’yu ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan ile görüştü. MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamanda Muğla Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan’a, yapılan ihracat anlaşması ve potansiyel işbirlikleri hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu. Başkan Ercan konuyla ilgili şunları kaydetti: “Teknopark Yönetim Kurulu  başkan Yardımcısı olarak ifade edebilirim ki; 2016 yılında 27 özel sektör temsilcisi, ilimiz borsa ve odaları, belediyeler, sivil toplum kuruluşları, Muğla’ya hizmet vakfı ile 52 ortak ile kurduğumuz Teknopark A.Ş.nin artık meyve vermeye başladığını görebiliyoruz. İlk ihracatımızın Amerika gibi teknolojide güçlü bir ülkeye yazılım ihraç edilmesinden dolayı gururluyuz. Aynı firma İsrail’le de 500 adet modem ve yazılımı ihracatı için anlaşma yapmıştır. Tüm bunlar Muğla Teknoparkta faaliyet gösteren firmaların başarıları ile ülkemize kazandırdıklarının çok daha büyüyeceğinin göstergesidir. Emeği geçen işletmelerimizi kutluyorum.

1125

Haber görselleri