MUTSO’DAN TURİZMDE ARA ELEMANA TAM DESTEK


MUTSO’nun proje ortağı olduğu “Youths at Work in Menteşe” (Menteşe’de Gençler İşte) projesi, AB’den 367 bin Euro hibe almaya hak kazandı. Alınan hibe desteği ile 80 gence 12 ay boyunca gastronomi alanında nitelikli eğitim verilecek.

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı – Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı, İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Program Otoritesi tarafından, “Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençlere Yönelik İşgücü Piyasası Destek Programı için Hibe Programı” (NEET PRO) kapsamında, kurum ve kuruluşların temsilcilerinden oluşan Muğla Tanıtım Platformu’nun da katkısıyla hazırlanan proje, 367.379,59 Euro hibe desteği almaya hak kazanmıştır.

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO)’nın proje ortağı olduğu “Youths at Work in Mentese” (Menteşe’de Gençler İşte) adlı Avrupa Birliği projesi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi yürütücülüğünde ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Menteşe Belediyesi ortaklığında hayata geçirilecektir.

Proje ile Muğla’da gastronomi sektörüne nitelikli iş gücü sağlamak ve böylece gastronomi turizmini desteklemek amaçlanmaktadır. Proje kapsamında 80 gence 12 ay süre ile eğitim verilerek ve mesleki yeterlilik sertifikalarını almaları sağlanarak işe yerleştirme süreçleri desteklenecektir. Bir pilot proje olması amaçlanan bu çalışma ile Muğla’nın gastronomi alanında nitelikli personel yetiştirme kapasitesinin arttırılması amaçlanmaktadır.

249

Haber görselleri