ORTACA, DALAMAN VE KÖYCEĞİZ DE İNŞAAT SEKTÖRÜNDEKİ ÜYELERİN SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ


MUTSO 6’ncı İnşaat Taahhüt Meslek Komitesi, ilgili STK’ların işbirliğinde, Ortaca, Köyceğiz ve Dalaman’da faaliyet gösteren 3’üncü İnşaat Malzemeleri ve 12’nci Mühendisler Mimarlar meslek komitesi üyelerinin de katılımıyla sektör sorunlarına yönelik bir toplantı gerçekleştirdi.

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) 6’ncı İnşaat Taahhüt vb. meslek komitesi, inşaat sektörünün özellikle imar süreçlerinde yaşadıkları sorunlara çözüm bulmak noktasında çalışmalar yürütmekte. Bu kapsamda İnşaat Mühendisleri Odası, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası, Şehir Plancıları Odası, Makina Mühendisleri Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası, Yapı Denetim Firmaları Derneği işbirliğinde faaliyetlerini sürdüren 6’ncı Meslek Komitesi, sektörde faaliyet gösteren üyeler ile temasta bulunmak ve sorunları yerinde tespit etmek amacıyla toplantılar gerçekleştirdi. 8 Ağustos Pazartesi günü MUTSO Ortaca hizmet binası ve Dalaman Esnaf ve Sanatkarlar Odasında toplantılar yapan heyet, Dalaman, Ortaca ve Köyceğiz’de inşaat sektöründe faaliyet gösteren üyeler ile bir araya geldi. MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, Başkan Yardımcısı Sedat Tuncer, Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Şahin, 6’ncı Meslek Komite Başkanı Menaf Kıyanç ile Komite Üyeleri ve aynı zamanda MUTSO Meclis Üyeleri Zekai Çakmak ile Şahin Kırkan’ın da hazır bulunduğu toplantılara 3’üncü İnşaat Malzemeleri ve 12’nci Mühendisler Mimarlar meslek komitesi üyeleri de davet edildi. Dalaman’da düzenlenen toplantıya ev sahipliği yapan Dalaman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şevket Teker’in de katılım sağladığı toplantıda ayrıca İnşaat Mühendisleri Odası Ortaca Temsilcisi Adem Gök, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası adına Alp Çatalak, Jeoloji Mühendisleri Odası adına Coşkun Çatalkaya ile Yapı Denetim Firmaları Derneği adına Murat Yazıcı hazır bulundu.

İnşaat sektöründe yaşanan sorunların tespiti ve çözümü noktasında yapılabilecek çalışmalara yönelik planlanan toplantıda, ruhsat süreçlerinde ilgili belediyeler, Aydem ve Muski gibi kurumlarda yaşanan gecikmelerin önüne geçilebilmesi için yapılabilecek çalışmalar değerlendirilirken süreçlerin iyileştirilmesi noktasında atılacak somut adımlar tespit edildi. Odanın teknik liselere destek kapsamının ilçeler bazında da genişletilmesi talep edilirken, merkez ilçe Menteşe ve Ortaca’da inşaat malzemelerinin depolanması amacıyla lojistik depolama alanlarının oluşturulabilmesi için destek talepleri alındı.

127

Haber görselleri