PLANLAMA, İMAR VE YAPILAŞMA KOMİSYONUNDAN VALİ TAVLI’YA ZİYARET


Muğla’da planlama, imar ve yapılaşma konularında kurumlar nezdinde yürütülen işleyişlere katkı sağlamak amacıyla oluşturulan komisyon, Muğla Valisi Orhan Tavlı’yı ziyaret etti.

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) bünyesinde yapı sektörüyle ilişkili sektörleri bünyesinde barından 3, 6, ve 12’nci meslek komiteleri, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB)’ne bağlı yapı sektöründeki Odalar ve Muğla Yapı Denetim Kuruluşları Derneği’nin katılımlarıyla oluşturulan Planlama, İmar ve Yapılaşma Komisyonu, Muğla Valisi Orhan Tavlı’yı ziyaret etti.

Muğla’nın marka değerini yükseltmek için 3 yıldır faaliyetlerini sürdüren Planlama, İmar ve Yapılaşma komisyon üyeleri, Vali Tavlı’yı 10 Mart Cuma günü MUTSO ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan toplantıya davet ederek, kamu idareleri adına destek talep etti.

MUTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Komisyon Başkanı ve sözcüsü Menaf Kıyanç, “Muğla’mızda güvenli, huzurlu ve mutlu bir yaşam için birlikte çalışalım.” diyerek komisyonun kuruluş amacı ve hedefi doğrultusunda bilgi paylaşımda bulundu. Komisyon adına Menaf Kıyanç, ziyaret sonrası şunları kaydetti: “Komisyon üyeleri olarak sayın Valimizi ziyaret ederek komisyonumuzun kuruluş amacı ve çalışmaları hakkında bilgi verdik. Özellikle ülkemizin yaşadığı büyük deprem felaketi göz önünde bulundurulduğunda Muğla’mızın olası deprem risklerini en aza indirmek için alınması gereken tüm önlemlerin paydaşlarımız ile birlikte değerlendirilmesi ve kararlaştırılması gerektiği hususunda Valimize destek taleplerimizi ilettik.  Kendisinden 10 Mart’ta yapacağımız toplantımız ile ilgili Vali Yardımcısı İsmail Soykan’ın koordinasyonunda ilgili tüm kamu kurumlarında konusunda yetkili ve uzman kurum temsilcilerinin görevlendirileceğinin bilgisini aldık. Sayın Valimiz komisyonun Muğla adına yapacağı çalışmaların çok değerli olduğunu, destek vermekten mutluluk duyacağını ifade ederek güçlü desteğini bizlere hissettirdi. Kendisine teşekkür ediyor, ilimiz adına başarılı bir süreç olmasını diliyorum.”

Ziyarete katılan komisyon üyeleri:

– MUTSO adına  Menaf KIYANÇ (Komisyon Başkanı ve sözcüsü)

– Şehir Plancıları Odası adına Nevin Selin GÜÇTEKİN

– Mimarlar Odası adına Mehmet YENİSU ve Ege USLU

– İnşaat Mühendisleri Odası adına Tolga ERGİN ve Cemil KIRBAŞ

– Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Alp ÇATALAK

– Jeoloji Mühendisleri Odası adına Coşkun ÇATALKAYA

– Makina Mühendisleri Odası adına Münnami ÖZYURT

– Elektrik Mühendisleri Odası adına Nail YÜKSEL

– MUTSO 6. Meslek Komitesi (İnşaat Taahhüt vb. Komitesi) adına Cahit ALKAN

-MUTSO 12. Meslek Komitesi (Mühendisler – Mimarlar Komitesi) adına Ayten ARSLAN

– Muğla Yapı Denetim Kuruluşları Derneği adına Murat YAZICI

298

Haber görselleri