SAĞLIK KOMİTESİ MEDİKAL FİRMALARININ SORUNLARINI GÖRÜŞTÜ


MUTSO 2’nci Meslek Komitesi, medikal cihaz satışı yapan firmalara yönelik sektör toplantısı düzenledi. Toplantıda sektörün yaşadığı sorunlar ve çözüm önerileri değerlendirildi.

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Meslek Komiteleri yeni dönemde çalışmalarına başladı. Geçtiğimiz hafta ilk toplantısını gerçekleştiren 2’inci Meslek Komitesi (Sağlık Hizmetleri) 11 Kasım Cuma günü sektör toplantısı düzenledi. Komite Başkanı Muazzez Günizi ve Meclis Üyesi Yusuf Kayacık önderliğinde medikal cihaz satışı yapan firmalara yönelik gerçekleştirilen toplantıya yaklaşık 15 kişi katılım sağladı. SUT güncellemeleri ve hastanelere yapılan satışların geri ödeme süreleri başta olmak üzere sektörün öncelikle yaşadığı sorunlar ve bunlara yönelik yapılabilecek çalışmalar değerlendirildi.

Toplantıya konuk olan Muğla Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu Proje Yönetim Ofisi Koordinatörü  Dr. Ahmet Esen ve Proje Uzmanı Dr. Çiğdem Demirci, sağlık hizmetlerinde yapılabilecek kümelenme çalışmaları hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Toplantıda görüşülen konular, oluşturulacak raporun ardından komite çalışmalarında değerlendirilecek.

312

Haber görselleri