TOBB'DAN MUTSO MECLİSİNE SEMİNER


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri gerçekleştirildi. 11-13 Ekim tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilen seminere, Meclis Başkanı H. Koray Özcan, Meclis Başkan Yardımcıları Miraç Cin ve Ali Çorlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Sedat Tuncer ve Mustafa Murat Can, Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Şahin, Meclis Üyeleri Zekai Çakmak, Orhan Karaçelik, Mustafa Kale, Atalay Hasdemir, Cumhur Bişen, Salih Atayolu, Mevlüt Acar, N. Fatih Dağdelen, Habil Muslu, Ahmet Zeybek, Hüdayi Örnek ile Mehmet Çolakoğlu katıldı.

Seminerde Meclis Üyelerini ziyaret eden TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, burada yaptığı konuşmada meclis üyelerine birlik ve beraberlik mesajı vererek, “Asla birbirinizi ötekileştirmeyin” dedi.​

Hisarcıklıoğlu, meclis üyelerinin atamayla değil seçimle göreve geldiğini vurgulayarak, “En zor seçimde bizimkidir. 4 yıl boyunca ekmek kavgası verdiğin rakibinden oy istemek en zor iştir” ifadelerini kullandı.

Bu işlerde para pul olmadığını ifade eden TOBB Başkanı, herkesin amacının bu görevlere gelirken, yaşadığı şehri daha zengin etmek olduğunu söyledi.

Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Hisarcıklıoğlu, “Birlikte rahmet ve bereket ayrılıkta azap var. Kavga etmeyeceğiz. Bir olursak kazanırız. Sıkıntı halinde hep beraberiz ama biraz rahatladı mı bu kayboluyor. Bunu yapmamalıyız” dedi.

Gelecekten umutlu olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, tüccar ve sanayicinin asla umutsuz olamayacağı dile getirerek, “Eğer umudumuzu kaybedersek ertesi sabah dükkânın kapısını açamayız. Birbirinizi asla ötekileştirmeyin. Sizden bir özel ricam; ne olur kızlarınızı yanınızda girişimci olarak yetiştirin. Gençleri girişimcilik konusunda destekleyin. Unutmayın zenginliğin yolu girişimcilikten geçer” diye konuştu.

 

640

Haber görselleri