TÜKETİCİ HAKEM HEYETİNE TAKDİR


Muğla Ticaret İl Müdürlüğü tarafından, Muğla İl Tüketici Hakem Heyetine geçmişten günümüze katkıda bulunan kişilere takdir belgeleri verildi.

Muğla Ticaret İl Müdürlüğü tarafından Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) ev sahipliğinde 28 Ocak Pazartesi günü bir tören düzenlendi. Tören kapsamında, Muğla İl Tüketici Hakem Heyetinde geçmişten günümüze katkıda bulunan başkan, üye ve raportörlere Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Işık Yılmaz Batur tarafından imzalanan takdir belgeleri Ticaret İl Müdürü Mehmet Demirtaş tarafından takdim edildi.

Tüketici Hakem Heyetlerinin yeniden yapılandırılması sonucu ilimizde İl Hakem Heyetiyle birlikte Fethiye, Bodrum ve Menteşe İlçe Hakem Heyetleri olmak üzere halihazırda 4 adet yetkilendirilmiş hakem heyeti karar mercii olarak çalışmaya devam etmektedir. Tüketiciler yetki alanında yer alan İlçe Hakem Heyetlerine başvuru yapmaya devam edebilecekleri gibi e-devlet üzerinden TUBİS sistemine giriş yaparak elektronik şikâyette bulunabilmektedirler.

Tüketicinin korunması konusunda özverili çalışmalar yapan İl Tüketici Hakem Heyeti Türkiye genelinde örnek çalışmalara imza atarak emsal kararlara öncü olmuştur. Bu çalışmalar sonucu Türkiye genelinde düzenlenen Tüketici Ödüllerinde 4 kez ödülü Muğla’ya kazandıran İl Hakem Heyeti, ülke genelinde bankalara ilişkin Kanun yararına bozma yoluna giderek ve bu süreci titizlikle takip ederek, Resmi Gazete’de Kanun yararına bozma kararının  yayımlanması ile Tüketici Mahkemelerinin dosya masrafı konusunda mağduriyet yaşayan tüm tüketicilerin lehine karar alması konusunda elde ettiği örnek hukuki başarısı ve kararlılıkla yürüttüğü örnek mücadele süreci nedeniyle 2013 Yılı Bilinçli Tüketici Ödülü’ne Tolga Karadeveci layık görülmüştür.

1361

Haber görselleri