Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Kıymetli üyelerimiz;

Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

“Oda üyesi için vardır” söylemiyle başladığımız hizmet yolculuğumuza, sizlerle birlikte ilk günkü heyecan, birlik, beraberlik ve uyum duygusu içinde devam ediyoruz. Ortak aklı benimseyerek, ilimiz ekonomisine yönelik yapmaya çalıştığımız çalışmalarda siz değerli üyelerimizle yürümekten duyduğumuz memnuniyeti ifade etmek isterim.

Değerli yol arkadaşlarım;

Malumunuz üzere, 2020 yılına girerken yeni, umut dolu, [bereketli], başarılı bir yılı karşılamak beklentisi içerisindeyken, birden bire dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Coronavirüs (COVİD-19) salgınıyla insanlık maalesef zor günler yaşamakta. Salgının yarattığı olumsuz süreç, gerek sosyal, gerekse ekonomik hayatımızı derinden etkiledi. Özellikle ekonomik faaliyetlerimizin sekteye uğraması ciddi bir sorun oluşturmuştur. Bütün bu olumsuz gelişmeler doğrultusunda Hükümetimizce ekonomimizin gidişatına yönelik önlemler alınmaya başlamıştır.

Özellikle Ekonomik İstikrar Kalkanı Destek Programı ile bu sürecin en az hasarla tamamlanmasını sağlayacak bir dizi önlemler açıklandı. Bu tedbirleri kamuoyunda yakinen takip ettik ve bugün geldiğimiz noktada uygulamak için yoğun bir mesai harcıyoruz.  Söz konusu salgın nedeniyle, iş dünyamızda yaşanan sorunları, sizlerden gelen talep ve çözüm önerilerini, odamız olarak üst yapımız olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne ulaştırmakta ve günlük olarak rapor olarak sunmaktayız.

Bu yöndeki gelişmeleri Odamıza ait sürekli güncellenen web sitemiz ile sosyal medya hesaplarımızdan görebilir ve bilgi edinebilirsiniz. Sürece ilişkin sizlerin daha da mağduriyet yaşamamanız;  hizmet anlayışıyla ticari faaliyetlerini sürdürmeye çalışan üyelerimizin işlerinin aksamadan daha etkin ve daha hızlı bir şekilde ilerleyebilmesi için ‘Whatsapp Destek Hattımız’ faaliyettedir. 0533 931 73 50 numaralı telefondan her türlü talep ve önerilerinizi bizlere aktarmanızı bekliyoruz.

İletişimin gerektirdiği her türlü güncel ağlarımızla aktif olarak siz değerli üyelerimize hizmet vermeye gayret etmekteyiz. Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgın hastalığının üyelerimize olan etkilerinin en aza indirilebilmesi için hayata geçirdiğimiz uygulama ve çalışmaların yanı sıra, yaşanan gelişmeleri siz üyelerimizin hızlı bilgi edinmelerini sağlamak amacıyla günlük olarak aktarmaktayız. Daha ayrıntılı bilgiler için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir ya da Odamızı arayabilirsiniz.

Sizlerden gelen talep ve çözüm önerileriyle siz üyelerimizin bu olağanüstü durum sona erdikten sonra işlerini sürdürebilmeleri için en düşük maliyetli finansmana ulaşabilmenizi sağlamaya çalışmaktayız.

İnsanlığı tehdit eden salgın sürecini hep birlikte, dayanışma, sorumluluk ve saygı içerisinde atlatacağımıza olan inancımız tamdır. Bu düşüncelerle; tedbiri bir an olsun elden bırakmamız gerektiğini vurguluyor, salgın riskini kolay atlatabilmemiz için gerekli olan ‘Evde Kal’ çağrımızı bir kere daha yinelemek istiyorum.

Bu olumsuz süreci en az kayıpla atlatmayı temenni ediyor, millet olarak sağlıklı ve bereketli günlerimize kavuşmayı diliyorum.

Mustafa ERCAN

Yönetim Kurulu Başkanı