KOSGEB Desteklerinden Faydalanabilmek için İlk Adım: Veri Tabanına Kayıt ve KOBI Beyannamesinin Her Yıl Yenilenmesi

 

KOSGEB Destek Programlarına ve kredilerine başvuru yapabilmek için üyelerimizin işletmelerini, öncelikle KOSGEB veri tabanına kayıt ettirmeleri ve her yıl KOSGEB beyannamelerini yenilemeleri gerekmektedir. Destekler ve kredi başvuruları açıklandığında, KOSGEB veri tabanında yoğun talepten dolayı aksamalar yaşanabilmektedir.

 

Üyelerimizin  KOSGEB destek çağrılarını ve kredi başvurularının açılmasını beklemeden, veri tabanına kayıt olmaları ve kobi beyannamelerini yenilemeleri, başvurularının daha çabuk sisteme alınmasını sağlayacaktır.

 

KOSGEB’in http://www.kosgeb.gov.tr/ internet adresinden;

KOSGEB’e ilk defa başvuru yapacak iseniz, KOBI veri tabanına giriş yaparak, KOSGEB’e ilk başvuru kısmından, firma bilgilerini girerek, kayıt olmanız ve kobi beyannamesini  doldurmanız gerekmektedir. Bu işlemleri tamamladıktan sonra  KOBİ Bilgi Dökümanı ve KOBİ Beyannamesi nin çıktısını alıp, kaşeli ve imzalı olarak aşağıdaki  belgeler ile birlikte KOSGEB MUĞLA Müdürlüğü’ne teslim etmeniz gerekmektedir.

 

Beyannamenin ekinde istenen belgeler;

1.İmza Beyannamesi/Sirküler

2.Ticaret Sicil veya Esnaf Sicil Gazetesi

 

KOSGEB veri tabanına kayıtlı bir işletme iseniz, Kayıtlı Üye Girişi’nden kobi beyannamenizi her yıl  yenilemeniz gerekmektedir. Veri tabanında  beyannamenizi yeniledikten sonra, kaşeli ve imzalı olarak çıktısını alıp, ekine de  yukarıda belirtilen belgeleri ekleyerek,  KOSGEB MUĞLA Müdürlüğü’ne  teslim etmeniz gerekmektedir.

 

KOBİ kapsamında yer alan üyelerimize önemle duyurulur.

2992