MEMLEKETİM PORTALI KARİYER İMKÂNLARI DUYURUSU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin “Memleketim Portalı Kariyer İmkânları” duyurusu aşağıdadır:
“Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın kendi aralarındaki iletişimi ve anavatan ile bağlantılarını daha düzenli bir çerçeveye oturtabilmek, girişimcilerimizin birbirlerini tanımalarına ve anavatan ile ticari bağlantılarını güçlendirmelerine imkan sağlamak amacıyla, Dışişleri Bakanlığı tarafından “Memleketim Yurtdışı Türkler İletişim Portalı” adıyla önemli bir çalışma yürütülmektedir.
Dışişleri Bakanlığı ve Birliğimiz arasında 07/05/2015 tarihinde imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde, Birliğimiz söz konusu Portalın şirketlerle ilgili olan bölümlerine ilişkin çalışmalarına destek vermekte ve katkı sağlamaktadır.
Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın yoğunlukla kullanacağı Portal’da, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın, Türkiye’de yerleşik firmalarda daha fazla görev almalarını sağlamak amacıyla, Türkiye’de yerleşik firmalarda daha fazla görev almalarını sağlamak amacıyla, Türkiye’de yerleşik şirketlerimizin kariyer imkanlarının yayılması öngörülmektedir.
Bu çerçevede, ters beyin göçüne katkı sağlamak açısından büyük bir önem taşıyan bu çalışmayla, Odanız üyesi olan şirketler, kariyer imkanlarına ilişkin duyurularını, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımıza kolaylıkla ulaştırabilecek ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın üye şirketlerinizde istihdam edilmesine imkan sağlanacaktır.
Bu sayede doğup büyüyen, birçok donanıma sahip olan ve üye şirketleriniz açısından farklı pazarlara açılmalarına imkân sağlayacak olan vatandaşlarımız, firmalarımızda daha fazla görev alabilme imkanı bulabileceklerdir.
Şirketlerin, kariyer imkânlarını ilgili portal’da yayınlanmasını teminensenem.yavas@tobb.org.tr eposta adresine bildirmeleri gerekmektedir.”
Üyelerimize önemle duyurulur.

649