Sommet Hayvancılık Zirvesi, 4-7 Ekim 2022, Fransa

İlgi : Fransa Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği’nin 01.09.2022 tarihli yazısı.

Fransa Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği’nin ilgi yazısında, 4-7 Ekim 2022 tarihleri arasında, Fransa’nın Clermont-Ferrand şehrinde Avrupa’nın en önemli hayvancılık fuarlarından olan Sommet Hayvancılık Zirvesi’nin gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

Çok sayıda etçi ve sütçü büyükbaş, küçükbaş toplam 2.000 baş hayvanın bulunacağı Fuarda tüm yetiştiricilik sektörlerini (genetik ve canlı hayvanlar, hayvan yemi, hijyen ve hayvan sağlığı, sağım malzemeleri ve süt ekipmanları, hizmetler ve yetiştiricilik malzemeleri, barınaklar, yenilenebilen enerjiler, tarım makineleri) kapsayan geniş bir ürün yelpazesi sunulacağı ifade edilmektedir. 65 ülkeden 95.000 ziyaretçi ve 33 ülkeden gelen toplam 1.510 katılımcıyla gerçekleşecek olan bu kapsamlı fuar esnasında katılımcı firmalarla ikili görüşmeler yapabilme, bölgenin işletmelerini de (çiftlikler, mezbahalar, suni tohumlama merkezleri, mandıralar, ihracat merkezleri) ziyaret etme imkanı bulunacaktır.

Fuar esnasında, her gün yarım günlük programlar şeklinde olmak üzere toplam 20’den fazla çiftlik ziyaret turu organize edilecektir.

Fuar hakkında detaylı bilgi ekteki belgede yer almaktadır.

EK: Fuar ile İlgili Detaylı Bilgi (2 sayfa)

186