TOBB Webinarlarında Bu Hafta, KOBİ'ler İçin Eğitimler ve Duyurular /24.05.2021 Haftası

TOBB Webinarlarında Bu Hafta:

 

Start-Up’lar için Temel Hukuk Bilgileri Video Konferansı

25 Mayıs 2021 Salı – Saat: 12:00

ICC Girişimcilik Merkezi tarafından düzenlenecek olan “Start-Up’lar için Temel Hukuk Bilgileri” konulu konferansta start-up’lar için resmi sözleşmelerin gerekliliği ve süreçlerin başarıyla yürütülebilmesi için ICC’nin Model Başlangıç Sözleşmelerinin nasıl kullanılabileceği konuları tartışılacaktır.

Detaylar ve program için http://webinar.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Yeşil Lojistik ve Yeşil Tedarik Zinciri Semineri (Webinar – İnternet Üzerinden)

25 Mayıs 2021 Salı – Saat: 14:00

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği organizasyonunda gerçekleştirilecek olan webinarda, AB Yeşil Mutabakatı kapsamında gelişmelerin ticarete etkileri, yeşil tedarik zinciri yönetimi, yeşil satınalma ve yeşil lojistik uygulamalarının faydaları ile etik perspektifinden yeşil tedarik kavramı anlatılacak olup, seminer sonunda KOBİ’lerin konu hakkındaki soruları cevaplandırılacaktır.

Detaylar ve program için http://webinar.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Kamu İhale Sözleşmelerinde Güncel Sorunlar, Çözüm Önerileri ve Elektronik Dönüşüm Sempozyumu (İnternet Üzerinden)

27-28 Mayıs 2021

Kamu İhale Kurumu, TOBB ve TOBB ETÜ iş birliğinde internet üzerinden gerçekleştirilecek sempozyumda Kamu İhale Sözleşmelerinde Borçlar Hukuku, Şirketler Hukuku ve İdare Hukukuna İlişkin Sorunlar ve Çözüm Önerileri ile Kamu İhalelerinde Elektronik Dönüşüm konuları anlatılacaktır.

Detaylar ve program için http://webinar.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

KOBİ’lere Yönelik Eğitimler:

 

Devlet Destek ve Teşvikleri Eğitimi (Online – Uzaktan Eğitim)

Eğitim Tarihi: 26 Mayıs 2021 | Saat 14:00 – 17:00

KOBİ yöneticileri ve çalışanlarına yönelik olarak internet üzerinden Devlet Destek ve Teşvikleri Eğitimi gerçekleştirilecektir. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından gerçekleştirilecek “Devlet Destek ve Teşvikleri Eğitimi” başlıklı eğitime; Devletin verdiği destek ve teşviklerden istifade ederek pazarda var olmak, büyümek, işini geliştirmek isteyen vizyon sahibi girişimciler, yatırımcılar, sanayiciler, hizmet işletmesi sahip ve yöneticileri ile potansiyel yararlanıcılar katılabilecek olup, eğitimde tüm devlet kurumlarınca sağlanan destek ve teşvikler topluca sunularak bunlardan yararlanma yolları anlatılacaktır. Eğitim sonunda katılımcılara soru-cevap imkanı verilecektir. Eğitimin % 70’ine devam eden katılımcılar adına dijital doğrulanabilir katılım belgesi hazırlanacak ve e-posta adreslerine gönderilecektir.

Detaylar ve program için http://webinar.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) Şirketlerin Hazır Olma Durumunun Tespiti ve Uyum Sağlama Eğitimi (Uzaktan Eğitim – Online)

Eğitim Tarihi: 29 – 30  Mayıs 2021 Cumartesi – Pazar | Eğitim Süresi: 8 Saat

TOBB UYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi tarafından gerçekleştirilen online (çevrim içi) eğitimde 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) ve ilgili mevzuat, emredici hükümler ve düzenlemeler kapsamında hukuki ve cezai müeyyidelerle karşı kaşıya kalınması riskini azaltmak için bilgiler anlatılacak ve katılımcılara eğitimin her aşamasında soru-cevap imkânı verilecektir.

Detaylar ve program için http://webinar.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

KOBİ’ler İçin Duyurular:

 

TOBB ve VISA’dan “Akıllı KOBİ” ile dijitalleşme seferberliği başladı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa, KOBİ’lerin özellikle pandemi döneminde daha da belirginleşen dijitalleşme ihtiyacına yönelik Akıllı KOBİ platformunu hayata geçirdi. Platform, KOBİ’lere pandemi döneminde işlerini sürdürebilmeleri için dijitalleşmeye yönelik donanım ve becerileri sunacak. Konuyla ilgili detaylı bilgiye https://tobb.org.tr/Sayfalar/Detay.php?rid=26497&lst=MansetListesi adresinden ulaşılabilmektedir.

 

TOBB Haftalık Ekonomi Bülteni (17-21 Mayıs 2021 )

17-21 Mayıs 2021 tarihleri arasında Türkiye ve dünya ekonomisinde yaşanan güncel gelişmelerin yer aldığı TOBB Haftalık Ekonomi Bülteni ekte gönderilmektedir.

Bültene ayrıca https://www.tobb.org.tr/ekonomibulteni linkinden de ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

186