COĞRAFİ İŞARETLER ZİRVESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ


MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ömer Öcal, ATO öncülüğünde 19-20-21 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen 2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi’ne katıldı.

Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından ATO Congressium’da II. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi düzenlendi. Cumhurbaşkanı R.T. Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından açılışı yapılan ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın da katıldığı Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi 19/20/21 Eylül tarihlerinde gerçekleştirildi.

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ömer Öcal, 2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi’ne MUTSO adına katılırken, Muğla adına Muğla Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hurşit Öztürk, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer zirveye katılım sağlayan diğer isimler oldu. Zirve kapsamında coğrafi işaretli ürünlerin tanıtıldığı Coğrafi İşaretli Ürünler Fuarı da açıldı.

Coğrafi işaret alan ürünlerin tanıtıldığı stantları ziyaret eden MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ömer Öcal, Rize standını da ziyaret ederek, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Başkan Yardımcıları Kemal Genç ve Mustafa Arıcı ile görüştüler. Görüşme esnasında, her iki ilin ortak değeri olan, Rize ekonomisini yıllardır ayakta tutan çay tarımının babası merhum Zihni Derin’den bahsedildi. Başkan Ercan, Merhum Zihni Derin’in Rize’de heykelinin olmadığını öğrendiklerini, çayın babasına Rize’nin bir heykel borçlu olduğunu ifade ettiklerini, Belediye Başkanının konuya hassasiyet gösterdiğini ve gerekli çalışmayı başlatacaklarını ifade ettiğini kaydetti.

 

564

Haber görselleri