MUTSO BAŞKANI ERCAN: “KAPALI KALAN İŞLETMELER ZOR DURUMDA”


Haziran ayı normalleşme tedbirleri çerçevesinde açıklanan uygulamaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları tüm işletmeler tarafından heyecan ve merakla takip edildi. Cumhurbaşkanının açıklamaları sonucunda üyelerinin durumunu değerlendiren Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) tarafından açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan şunları kaydetti:

“Haziran ayı normalleşme tedbirleri doğrultusunda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Mayıs Pazartesi akşamı yapmış olduğu açıklamaları tüm üye işletmelerimiz ile birlikte heyecan ve merakla takip ettik.

Faaliyete başlayan işletmelerimiz için mutluluk duyuyoruz. Ancak açılamayan işletmelerimiz içinde son derece endişeliyiz.

Bar, birahane ruhsatına sahip eğlence mekânlarının açılmaması içimize sinmemektedir.

TEDBİRLERE UYALIM

Bu işletmelerimizin, yaklaşık 1,5 yıldır kapalı olduklarını göz önünde bulundurursak, işletmelerimizin faaliyetlerini sürdürebilmeleri, daha fazla ayakta kalabilmeleri mümkün olmayacaktır. Bu işletmelerimizin gerekli tedbirler çerçevesinde faaliyetlerine başlayabilmelerine olanak sağlanmalıdır.

Vatandaşlarımızın ve açılan işyerlerimizin gerekli hassasiyeti göstererek kurallara riayet etmesini istiyoruz. Çünkü tüm üye işletmelerimiz adına söyleyebiliriz ki tekrar kapanmaya tahammülümüz yok.

Kamuoyunun ve yetkililerin dikkatine önemle sunarız.”

440