APİTERAPİK ARICILIK ÜRÜNLERİ İŞLEME MERKEZİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI


Fizibilite çalışmalarını MUTSO’nun yürüttüğü Apiterapik Arıcılık Ürünleri İşleme Merkezi için ilk toplantı gerçekleştirildi.

Apiterapik Arıcılık Ürünleri İşleme Merkezi Güdümlü Proje Toplantısı 7 Haziran Pazartesi günü Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Fizibilite çalışmalarını MUTSO’nun yürüttüğü Apiterapik Arıcılık Ürünleri İşleme Merkezi için yapılan toplantıya Muğla Valisi Orhan Tavlı,  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan, Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak, Muğla Ticaret Borsası Başkanı Hurşit Öztürk, MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, Muğla İli Arı Yetiştiricileri Birliği (MAYBİR) Başkanı Ziya Şahin MSKÜ Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Turhan Togan ve Teknopark Genel Müdürü Barış Süzek katıldı.

Apiterapik Arıcılık Ürünleri İşleme Merkezi için yapılan toplantıda, paydaşların belirlenmesi için ön görüşme gerçekleştirilirken, yapılabilecek çalışmalar ve projenin yürütülmesi kapsamında detaylar değerlendirildi. Toplantıda ayrıca, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Eğitimleri (GETAT) hakkında sunum yapılırken, Apiterapinin geleneksel tıp yöntemlerinde kullanılması yönünde değerlendirmelerde bulunuldu.

676

Haber görselleri