KURUMSALLAŞMAYA DİKKAT ÇEKİLDİ


MUTSO üyelerine yönelik düzenlenen eğitimlere bir yenisi daha ekledi. Dr. Barbaros Kon tarafından verilen eğitimde Değişim Yönetimi ve Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma konusu üzerinde duruldu.

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) ile Humanica iş birliğinde oda üyelerine yönelik Değişim Yönetimi ve Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma eğitimi düzenlendi. 2 Kasım Cumartesi günü MUTSO ev sahipliğinde düzenlenen eğitimin amacı, değişim teorisini ve dinamiklerini anlayarak değişimi yaşayan veya yönetme sorumluluğu olan yöneticilerin değişim ve dönüşümü etkin bir şekilde yönetmelerini sağlayacak, hedeflenen değişimleri şirket stratejilerine uygun olarak yönetecek temel yetenek, beceri ve bilgilerinin kazandırılmasıdır. Değişime karşı olan dirençlerin ortadan kaldırılmasıyla etkili bir değişim süreci sağlanıp, öğretilerin kişisel seviyede uygulanması yöntemi ile çalışanların daha etkin bireyler haline gelmesi hedeflendi. Eğitimde ayrıca aile şirketi olarak kurulan ve büyüme yolunda kurumsallaşarak hedeflerini gerçekleştirmek isteyen firmaların kurumsallaşmanın şartlarını yerine getirmesini sağlamak amaçlandı.

Dr. Barbaros Kon tarafından verilen eğitimde, değişim teorisi, değişimi planlamak, kişisel boyutta değişim, aile şirketlerinde kurumsallaşma vb. konulara değinildi. Eğitim sonunda katılımcılara sertifikaları takdim edildi.

510

Haber görselleri