MENTEŞE’DE DENETİMLER SIKI TUTULUYOR


Covid 19 tedbirleri kapsamında kapalı olan işletmelerin 2 Mart Salı günü  itibariyle kontrollü şekilde açılmasının ardından denetimler sıkı tutulmaya başlandı.

Muğla Ticaret İl Müdürlüğü Şube Müdürü Mehmet Demirtaş, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, Muğla Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Güven Akarken ve MUTSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ömer Öcal 4 Mart Perşembe günü Menteşe’de esnafa denetim gerçekleştirdi.

MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ercan denetimlerde, ikinci kontrollü normalleşme sürecine girdiğimiz bu günlerde ildeki vaka sayısının artmaya başlamasına dikkat çekerek, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması, uydurulması konusunda esnafı uyardı. Özellikle işletme sahiplerinin, müdürlerinin ve çalışanların açılmanın değerini bilmeleri gerektiğini, artan vaka sayılarıyla tekrar kapanma yaşanırsa geçtiğimiz yıl gibi Haziran ayına kadar işletmelerin kapalı kalabileceğini ve bu süreci hiç bir işletmenin ve işletmelerdeki çalışanların kaldıramayacağını, işletmelerin saygı ve sevgi çerçevesinde müşterilerine kurallara uymaya davet etmelerini, müşterilerinin de işletmecilere yardımcı olmaları gerektiğini dile getirdi.

Başkan Ercan ayrıca; “Bizler üyelerimize rehberlik yapıyoruz ve rehberliği sürdürmeye de devam edeceğiz. Üye işletmelerinizin açık kalarak ticaretlerini sürdürmeleri biz odaların ilk isteği ve amacıdır. Üyeler olmazsa meslek odalarının anlamı olmaz, Odalar üyeleri için vardır açıklamalarında bulundu.

İşletmelere maske ve işyerine asılması için pandemi kuralları afişleri dağıtıldı.

442

Haber görselleri