MUTSO MECLİS DİVANINDA GÖREV TESLİM TÖRENİ


MUTSO 2013-2018 yılları arasında Meclis Başkanlığı görevini yürüten Şükrü Altınay, 2018-2022 dönemi Meclis Başkanlığı görevine seçilen H. Koray Özcan’a görevini teslim etti.

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Meclis Başkanlığı görevini  5 yıldır  yürüten Şükrü Altınay, başkanlığa yeni  seçilen MUTSO Meclis Başkanı H. Koray Özcan ile meclis makamında bir araya gelerek görev teslimi gerçekleştirdi. Devir teslim töreninde geçtiğimiz dönem Meclis Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Mevlut Acar, Ahmet Zeybek, Meclis Katip üyesi Mustafa Kale ve yeni dönem Meclis Başkan Yardımcıları Deniz Dakikoğlu, Miraç Cin ve Katip üye Ali Çorlu ile Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş ve Yönetim Kurulu üyeleri hazır bulundu.

Göreve seçilen H. Koray Özcan’a devretmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden MUTSO eski Meclis Başkanı Şükrü Altınay, “13 yıldır Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Meclis Başkanlığı görevlerinde yer aldım. Yaptığımız çalışmalarımızla Odamızı ve Muğla’mızı saygın bir yere getirdik. Üyemizin güvenini kazandık. Bundan sonra da yeni göreve gelen arkadaşlarımız çalışmalarıyla üyemize, Muğla’mıza en iyi şekilde hizmet edecekleri yönündeki inancım tamdır.  Herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Ardından Meclis Başkanı Koray Özcan, 13 yıl önce bir ekip olarak yola çıktıklarını ve ortak bir yönetim anlayışı sergileyerek, birlik ve beraberlik içinde en iyi hizmeti sunmak için hareket ettiklerini  belirterek, yeni dönemde de meclis ve yönetimin uyum içinde çalışarak Muğla’yı, ekonomiyi daha ileriye taşıyacak projeler üreteceklerini ifade etti. Özcan ayrıca; “Görevi devralmaktan büyük gurur duyuyorum, Altınay’dan devraldığım bu koltuğun hakkını ve sorumluluğunu başarıyla vermeyi umuyorum” dedi. Özcan son olarak Altınay’a bundan sonraki hayatında başarı ve ailesiyle birlikte sağlıklı bir ömür diledi.

Son olarak söz alan MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş şunları kaydetti: “ Şükrü Altınay ile 2005’te beraber yola çıktık. 2 dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak büyüğümüz ve yol göstericimiz oldu. Son olarak da bir dönem Meclis Başkanlığı  görevini yürüttü ve büyüklüğünü bir kere daha gösterdi. Biz kendisi ile çalışmaktan, kendisini tanımaktan çok memnunuz. H. Koray Özcan’a da yeni görevinde başarılar diliyorum. Görevini en iyi şekilde yerine getireceğine inanıyorum. Meclis Yeni Başkanlık divanını kutluyor, önceki dönem meclis divanına da görev süresince yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Odamız bugüne kadar birlik beraberlik içinde yürüttüğü çalışmalarına yine devam edecek.”

PERSONELE TEŞEKKÜR PLAKETİ

Meclis Başkanlığı görev teslim töreninin ardından MUTSO Meclis Salonu’nda personel ile bir araya gelen eski ve yeni Meclis Divanı Oda personeline çalışmaları adına teşekkür ederek geçen dönemin anısına efe figürlü heykelleri takdim etti. Personelin başarılı çalışmalarının devamını dileyen eski ve yeni başkanlar bundan sonraki çalışmalarda da aynı azim ve çalışmayı beklediklerini ifade ettiler.

17 Nisan Salı günü yapılan seçimlerin sonucunda Mustafa Ercan ve Sedat Tuncer Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına, Mustafa Murat Can ise sayman üyeliğine seçildi.

1362