MUTSO MECLİSİ 10 AY SONRA YÜZYÜZE TOPLANDI


Pandemi sürecinde toplantıları online olarak gerçekleştiren MUTSO Meclisi, 10 ay sonra ilk yüz yüze toplantısını gerçekleştirdi. Heyet öncesinde MUTSO Zeytinpark’ı ziyaret etti.

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Meclisi aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Meclis Başkanı H. Koray Özcan’ın divan başkanlığında 6 Temmuz Salı günü gerçekleştirilen toplantıya katılım yoğun oldu. MUTSO hizmet binasında, mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen toplantının başında konuşan Meclis Başkanı Özcan, “Mart 2020 tarihinden bugüne küresel çapta Coronavirüs ile mücadelemizi sürdürmekteyiz. Siz değerli meclis üyelerimiz ve meslek komite başkanlarımız ile son olarak 10 ay önce bu salonda bir araya gelmiştik. Yürütülen mücadele politikaları ve aşılama çalışmaları sonucunda bugün yine birarada olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Hepinize katılımlarınız için teşekkür ederim.” dedi.

Meclis Başkanı Özcan’ın konuşmasının ardından gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Sonrasında Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, Yönetim Kurulunun aylık faaliyetlerine ilişkin bir sunum gerçekleştirdi. Toplantının sonunda gerçekleştirilen dilek ve temenniler kısmına ise katılım oldukça yoğun oldu. Sektörel sorun ve taleplerin aktarıldığı bölümde, meslek komitelerinin Pandemi sürecinde sektörlerine yönelik yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Önceki Dönem Başkanları Meclise Konuk Oldu

Meclis toplantısına onur konuğu olarak, 2005-2013 dönemi Meclis Başkanı Hilmi Giresun ile 2015-2018 dönemi Meclis Başkanı Şükrü Altınay davet edildi. Toplantıda, hali hazırda meclis üyesi olan 2005-2018 dönemi Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş da hazır bulundu. Burada kısaca duygu ve düşüncelerini aktaran başkanlar şunları kaydetti:

Hilmi Giresun, “Çok önemli bir kurumdayız. Burası Ticaret ve Sanayi Odası. Yani üretimin, emeğin, alın terinin ve tanıtımın en önemli yeri. Geçmişten günümüze odamıza hiçbir art niyet olmadan, tertemiz, şaibesiz bir şekilde hizmet vermiş, bu odanın emeği için çalışan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ülkenin ekonomisiyle birlikte huzur ve mutluluk diliyorum.”

Şükrü Altınay, “13 yıl büyük bir zevk ve keyifle görev yaptığım bu çatı altında çok değerli meclis üyeleri ve çok değerli çalışma arkadaşlarımız ile birlikte olmaktan dolayı büyük bir gurur duyuyorum. Bu başarıların devamını diliyorum.”

Bülent Karakuş, “Meclis üyesi olarak görevimi sürdürdüğüm burada hep birlikteyiz. Ben Yatağan’daki MUTSO Zeytinpark’ın önemini bir kez daha vurgulamak istiyorum. MUTSO Zeytinpark yalnızca bir park yada satış yeri değil, Muğla’nın ürünlerinin marka değeri kazanması için yapılan bir alan. Ve orada Muğla’nın tescilli, coğrafi işaretli ürünleri tanıtılıyor. Bir ili marka yapmanın en iyi yolu öncelikle o ilin ürünlerini marka yapmaktır.  Zeytinpark’taki ürünlerin Muğla’nın en iyi ürünleri olduğuna dair tanıtımı için hepimize görev düşüyor.”

MUTSO Meclisi Zeytinpark’ta

Gerçekleştirilen meclis toplantısı öncesi MUTSO Meclis Üyeleri ve Meslek Komite Başkanları, MUTSO’nun Muğla-İzmir Karayolunda, Yatağan-Bodrum yol ayrımında faaliyete geçirdiği MUTSO Zeytinpark’ta düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Yöresel ve coğrafi işaretli ürünlerin, tanıtımının ve üretici fiyatlarıyla satışının yapıldığı Zeytinpark’ta incelemelerde bulunan MUTSO heyeti, 13 ilçede üretilen ürünleri burada satın alma fırsatı buldu.

637

Haber görselleri