MUTSO VE MİTSO ARASINDA KIYASLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI


Akreditasyon kapsamında çalışmalarını sürdüren MUTSO ve MİTSO, kıyaslama çalışması yaparak iyi uygulamalarını karşılaştırdı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Akreditasyon sistemi kapsamında çalışmalarını sürdüren Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) ve Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) kıyaslama çalışması yaptı. MUTSO ev sahipliğinde 29 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilen çalışmada, MUTSO Genel Sekreteri Mehmet Çüçen, Kalite Yönetim Sistem Danışmanı Önder Aydın, MUTSO Kalite Sistem Yöneticisi Avni Emre Günel, Sistem Sorumlusu Burcu Öztürk, MİTSO Kalite Temsilcisi Volkan Tosun, AR-GE ve Dış İlişkiler Temsilcisi Sabiha Çiftçi ile İletişim ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Irmak Tireli hazır bulundu.

Kıyaslama çalışması öncesi,  Kalite Yönetim Sistem Danışmanı Önder Aydın tarafından katılımcılara Kıyas Eğitimi verildi. Sonrasında iki Odanın sorumluları ve ilgili birimleri arasında; haberleşme ve yayınlar, iletişim ağı, bilgi danışmanlık ve destek, iş geliştirme ve eğitim ile uluslararası ticaret akreditasyon başlıklarında kıyaslama çalışması yapıldı. Kıyaslama kapsamında, odaların yürüttükleri çalışmalardaki süreçlere ilişkin bilgi paylaşımı yapıldı, iki odanın akreditasyon çalışmaları karşılaştırıldı ve iyi uygulamalar paylaşıldı.

934

Haber görselleri