PLANLAMA, İMAR VE YAPILAŞMA KOMİSYONU KURUM ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR


Muğla’da planlama, imar ve yapılaşma konularında kurumlar nezdinde yürütülen işleyişlere katkı sağlamak amacıyla oluşturulan komisyon, Muğla Valiliğinin ardından, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe Belediyesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesini ziyaret etti.

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) bünyesinde yapı sektörüyle ilişkili sektörleri bünyesinde barından 3, 6, ve 12’nci meslek komiteleri, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB)’ne bağlı yapı sektöründeki Odalar ve Muğla Yapı Denetim Kuruluşları Derneği’nin katılımlarıyla oluşturulan Planlama, İmar ve Yapılaşma Komisyonu, Muğla Valiliğinin ardından, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’ü, ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mustafa Nursoy’u ziyaret etti.

Muğla’nın marka değerini yükseltmek için 3 yıldır faaliyetlerini sürdüren Planlama, İmar ve Yapılaşma komisyon üyeleri ziyaretlerde, 10 Mart Cuma günü MUTSO ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan toplantı hakkında bilgilendirme yaparak, ilgili temsilci ve uzmanların toplantıya katılımının sağlanması konusunda davetlerini iletti.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Büyükşehir Belediyesi olarak bir deprem çalıştayı yaptıklarının altını çizerek, komisyonun gerçekleştireceği toplantıda görüşülen konuların ve oluşturulacak raporun kendileriyle paylaşılmasından memnun olacaklarını ifade etti ve sonucun, gelecekte yapılacak çalışmalara katkı sağlayabileceğini ifade etti.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mustafa Nursoy, böyle bir oluşumun, deprem bölgesi olan ilimiz için son derece kıymetli olduğunun altını çizerek, gerekli tüm bilgi ve desteği sağlamaktan memnuniyet duyacaklarını ifade ettiler.

 

Ziyaretlere katılan komisyon üyeleri:

– MUTSO adına Menaf KIYANÇ (Komisyon Başkanı ve sözcüsü)

– Şehir Plancıları Odası adına Münevver Rumeysa GÜRBÜZER

– Mimarlar Odası adına Ege USLU

– İnşaat Mühendisleri Odası adına Tolga ERGİN

– Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Alp ÇATALAK

– Jeoloji Mühendisleri Odası adına Coşkun ÇATALKAYA

– Makina Mühendisleri Odası adına Ahmet Gürhan ARICI

– Elektrik Mühendisleri Odası adına Onur CEYLAN

– MUTSO 3. Meslek Komitesi (İnşaat Malzemeleri) adına Abdullah ESKİHİSARLI

– MUTSO 6. Meslek Komitesi (İnşaat Taahhüt vb. Komitesi) adına Cahit ALKAN

– MUTSO 12. Meslek Komitesi (Mühendisler – Mimarlar Komitesi) adına Ayten ARSLAN

– Muğla Yapı Denetim Kuruluşları Derneği adına Murat YAZICI

 

 

281

Haber görselleri