TOBB’UN PROJE OKULU REHBER ÖĞRETMENLERE TANITILDI


Şehit Ziya İlhan Dağdaş MTAL, tercih dönemi öncesi Menteşe’de çalışan Rehberlik branşı öğretmenlerine tanıtıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) proje okulu olan Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) ve Muğla Ticaret Borsası (MTB) destekleriyle çalışmalarını sürdüren Muğla Şehit Ziya İlhan Dağdaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi rehberlik branşı öğretmenlerine tanıtıldı. Menteşe’deki ortaöğretim kurumlarında çalışan rehberlik branşı öğretmenlerine yönelik gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına Okul Müdürü Hamit İzdaş öncülük etti. katılım yoğun oldu. MTB Başkanı Hurşit Öztürk ile MUTSO Genel Sekreter Yardımcısı İsmet Alkan’ın katılım sağladığı toplantıda İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ali Kağan Kutlu ve Muammer Cihan da hazır bulundu.

Okulun tanıtım filmi ile başlayan toplantıda Müdür İzdaş okulun bölümleri ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Müdür İzdaş, 10 bölümü olan okulun Türkiye’deki en büyük meslek liselerinden olduğunu kaydetti. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Kağan Kutlu ise her çocuğun bir gizil gücü olduğunu, önemli olanın bunu ortaya çıkarmak olduğunu kaydederek “Bu 10 bölüm evrensel meslektir. Bir teknisyen dünyanın her yerinde teknisyendir. Mesleki eğitim memleket meselesidir.” dedi.

Muğla Ticaret Borsası Başkanı Hurşit Öztürk toplantıya katılan öğretmenlere teşekkür ederek, öğrencileri ilgi ve alakalarına yönelik mesleki liseye yönlendirmenin önemine değindi. Mesleki sanat öğrenmenin hem çocukların geleceği açısından hem de özel sektör açısından son derece önemli olduğunu kaydetti.

MUTSO Genel Sekreter Yardımcısı İsmet Alkan, Muğla Şehit Ziya İlhan Dağdaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin TOBB’un proje okulu olduğunu hatırlatarak, burada yetişen öğrencilerin iş dünyasının kalifiye eleman ihtiyacı için son derece önem arz ettiğini kaydetti.

Açıklamaların ardından, öğretmenler lise bünyesindeki bölümleri tek tek gezerek faaliyetler ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

749

Haber görselleri