YÜKSEKOVA’DAN MUĞLA’YA GÖNÜL KÖPRÜSÜ


Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası ile Muğla Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğince hayata geçirilen Gönül Köprüsü projesi kapsamında, 12-15 yaş arası ortaokul öğrencileri, Muğla’ya gelerek ili görme ve kültürel zenginlikleri yakından tanıma imkanı buldu.

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) ev sahipliğinde, Yüksekova  Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde düzenlenen Gönül Köprüsü Projesiyle, Hakkari Yüksekova’dan 40 öğrenci Muğla’ya geldi. Yüksekova’daki farklı okullardan başarılı olan 12-15 yaş arası ortaokul öğrencileri 13 Haziran Salı akşamı Milas-Bodrum Havalimanına indiler. 2 rehber öğretmenin eşlik ettiği 42 kişilik heyeti, MUTSO karşıladı. Heyet, 5 günlük gezi programının ilk gününde MUTSO’ya bir ziyaret gerçekleştirdi. Öğrencileri burada MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş, Başkan Yardımcısı Mehmet Dişcigil, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Akça ve MUTSO personeli karşıladı. Odayı dolaştıktan sonra Meclis Toplantı Salonunda toplanan öğrencilere hitap eden Başkan Bülent Karakuş, “Sizleri ilimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz dedi. Hepiniz hoş geldiniz.  Burada birçok kişiyle tanışıp pek çok yeri gezip geri döneceksiniz. Dilerim burada güzel anılar biriktirirsiniz ve ileride eğitim için Muğla’yı tercih edersiniz. Programınız boyunca pek çok kez daha birlikte olacağız. Aklına takılan veya merak ettiğiniz herhangi bir konuda bizlere danışabilirsiniz.” dedi.

Öğrenciler ve öğretmenlerinden oluşan heyet, MUTSO’nun ardından Muğla Valiliğine bir ziyaret gerçekleştirerek Muğla Valisi Amir Çiçek ile görüştü. Vali Amir Çiçek öğrencilere “ilimize hoş geldiniz” diyerek” organizasyona ev sahipliği yaparak sizleri Muğla’da ağırlamamıza olanak sağlayan Muğla Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür ederiz.” dedi. Vali Çiçek sonrasında çocuklarla sohbet ederek neler yapmak istediklerine ilişkin bilgi aldı.

Valilik ziyaretinin ardından heyet, MUTSO organizasyonu ve Menteşe Belediyesi’nin destekleriyle Çocuk Bilim Parkı’nı ziyaret ederek deneyler yaptılar ve tecrübe ederek öğrendiler. Programın öğleden sonraki bölümünde Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Uluslararası Gençlik Merkezi ziyaret edildi. Burada merkezi gezen öğrenciler müzik atölyesi, karaoke, voleybol, origami, halat çekme ve çuval gibi pekçok farklı etkinlik ile keyifli zaman geçirdiler.

Öğrenciler ilk günün sonunda Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 178’inci yılı anısına düzenlenecek iftar yemeği programına katılacaklar.

 

1480

Haber görselleri